تیم ملی بانوان هندبال ایران در دومین دیدار خود از رقابت‌های قهرمانی آسیا مقابل استرالیا قرار گرفت که این بازی را با نتیجه ۲۴ بر ۲۹ واگذار کرد.

دختران هندبالیست ایران روز گذشته هم در نخستین دیدارمقابل قزاقستان شکست خورده بودند. تیم ملی هندبال ایران باید در سومین دیدار خود مقابل ژاپن بازی کند که این دیدار سه شنبه ۱۳ آذرماه انجام خواهد شد.

* نتایج کامل دیدارهای سه روز گروه اول:

استرالیا ۱۸ – ژاپن ۳۷

ایران ۲۶ – قزاقستان ۴۱

نیوزلند ۵ – ژاپن ۴۱

استرالیا ۲۴ – قزاقستان ۳۲

قزاقستان ۵۱ – نیوزلند ۱۴

ایران ۲۴ – استرالیا ۲۹

 

* رده بندی گروه اول در پایان روز دوم:

قزاقستان ۳ بازی – ۶ امتیاز

ژاپن ۲ بازی - ۴ امتیاز

استرالیا ۳ بازی – ۲ امتیاز

ایران ۲ بازی - صفر امتیاز

نیوزلند ۲ بازی – صفر امتیاز

 

هفدهمین دوره از رقابت های قهرمانی بانوان آسیا  از ۹ آذرماه به میزبانی کوماموتو ژاپن آغاز شده است. تیم ملی هندبال بانوان ایران در این دوره از رقابت‌ها در گروه اول با ژاپن، قزاقستان، استرالیا و نیوزلند همگروه است و در گروه دوم هم تیم‌های کره، چین، هنگ کنگ، سنگاپور و هند قرار دارند.

نرگس شیخی، هانیه لک، آرزو محمدی، فاطمه خلیلی، فاطمه موسوی، مهسا یزدانی، شیدا فلاحی، ساناز رجبی، مینا وطن‌پرست، صونا بیداد، ستاره رحمانیان، زهرا فقیهی، مرضیه افشاری، حدیث نوروزی، راضیه جانباز، شقایق باپیری، مژگان قهرمانی، نیوشا مرادبخش ۱۸ بازیکنی هستند که در ترکیب تیم ملی هندبال بانوان قرار دارند.

نشیمن شافعیان و مرضیه یوسف مربیگری این تیم را برعهده دارند و عزت الله رزمگر به عنوان مشاور فنی، طاهره مبری به عنوان سرپرست و مربی بدنساز و اکرم حبیب لو به عنوان فیزیوتراپ این تیم را همراهی می‌کنند.