علا الدین بروجردی امشب در کنگره شهدای جامعه پزشکی جهان اسلام ویژه شهدای مدافع حرم اظهار داشت: توصیه‌ای که خداوند متعال در قرآن کریم به انسان‌ها داشته این است که از نعمت‌های خدا سخن بگویید بر این اساس به افرادی که در دوران پیروزی انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی حضور نداشتند، می‌گوییم که امروز به فضل الهی از حضیض ذلت به اوج قدرت رسیدیم.

وی افزود: روزگاری ۶۰ هزار مستشار آمریکایی بر همه مقدرات کشور ما حاکم بودند و حتی رئیس کشور را به حساب نمی‌آوردند اما انقلاب به فضل الهی با دم مسیحایی امام خمینی (ره)، پیروز شد و این ملت بزرگ به دستور الهی عمل کردند و خداوند متعال نیز بر اساس وعده‌ای که داده بود، آنها را یاری کرد.

اهم سخنان بروجردی بدین شرح است:

*ملت ایران این تجارت سودمند را انجام داد و در راه خدا قیام کرد و به طور قطع پاداش آن را نیز دریافت خواهد کرد همچنانکه تاکنون نیز دریافت کرده است.

* وقتی ناو آمریکایی به اشتباه وارد آب‌های ایران شد، دلاورمردان جمهوری اسلامی ایران، به سرعت اقدام کرده و سرنشینان آن را گروگان گرفتند و با این اقدام، اقتدار پوشالی ابرقدرت جهان را در هم شکستند.

*ما ده‌ها هزار شهید تقدیم انقلاب اسلامی کردیم و امسال در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب، در اوج عزت هستیم و آمریکایی‌ها در خلیج فارس و در جای جای جهان از ایران وحشت دارند و این یک واقعیت مسلم است.

* درست است که حضور ما در عراق و سوریه مستشاری است اما چه کسی است که نداند،‌ سردار سلیمانی چه نقشی در جنگ‌های این کشورها داشت.

*آمریکا با ۱۵۰ هزار نیروی نظامی در عراق و افغانستان شکست خورد بر این اساس جرأت نکرد لبنان، فلسطین و یمن حضور پیدا کند به همین دلیل جنگ‌های نیابتی به راه انداخت.

*رئیس جمهور مدعی ابرقدرتی آمریکا زمانی گفت که بشار اسد باید برود اما رهبر معظم انقلاب فرمودند که بشار باید بماند و ماند و آمریکا تمام توان خود را به کار گرفت و همه هم‌پیمانان او پای کار آمدند اما دیدیم که آمریکا در سوریه و عراق زمین‌گیر شد.

*امام راحل سالها پیش فرمودند که اسرائیل باید از صفحه روزگار محو شود، امروز شاهد بروز نشانه های فروپاشی صهیونیست‌ها هستیم زیرا آنها از سال ۲۰۰۰ به بعد روی پیروزی را ندیدند و در عوض، حزب‌الله لبنان هر روز بیش از گذشته جان گرفت تا جایی که جنگ ۳۳ روزه، تولدی دوباره برای حزب‌الله لبنان بود.

*ما تمام لحظات ۴۰ سال گذشته را مرهون عنایات الهی هستیم و با افتخار اعلام می‌کنیم که حزب‌الله لبنان ولیده انقلاب اسلامی است و انقلاب اسلامی امروز در سراسر جهان فراگیر شده و فرزندان بسیاری دارد.