به گزارش اینترفکس، کرملین امروز با اعلام اینکه در جریان لغو دیدار روسای جمهور روسیه و آمریکا که قرار است در حاشیه نشست جی ۲۰ در آرژانتین انجام شود نیست عنوان داشت که مقدمات برگزاری این نشست دوجانبه در حال آماده سازی است.

کرملین این مطلب را در واکنش به اظهارات شب گذشته دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در مورد احتمال لغو دیدار دوجانبه با پوتین، اعلام کرده است.

شب گذشته رئیس جمهوری آمریکا در بخشی از مصاحبه خود با «واشنگتن‌پست»، اقدام مسکو در توقیف سه فروند کشتی اوکراینی را تهاجم خواند و تهدید کرد که دیدار برنامه‌ ریزی‌شده خود با ولادیمیر پوتین همتای روس را لغو خواهد کرد.

گفتنی است روسیه روز یکشنبه سه فروند کشتی اوکراینی را توقیف و خدمه آنها را بازداشت کرد. به دنبال این اقدام، اوکراین در ۱۰ منطقه از ۲۷ منطقه کشور، حکومت نظامی اعلام کرد.

در همین‌ راستا، ترامپ در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا پوتین حق توقیف کشتی‌های اوکراینی را داشت، مدعی شد: از آن تهاجم خوشم نیامد. اروپا و آلمان هم نباید این اقدام را دوست داشته باشند. امشب گزارشی درباره این موضوع (توقیف کشتی‌ها) دریافت خواهم کرد که نقش تعیین‌کننده‌ای در دیدار من و پوتین خواهد داشت. شاید حتی دیدار نکنم. ببینیم امشب چه پیش می‌آید.