سیدعلی اصغر حسینی افزود: بنده برای دادگاه تجدیدنظر نیازمند ملاقات با موکلم بودم که دادگاه با این درخواست موافقت کرد و فردا با آقای مشایی ملاقات خواهم داشت. البته ممکن است دیگر وکیل مدافع مشایی امروز با او ملاقات کرده باشد.

این وکیل دادگستری در پاسخ به این پرسش که آیا درخواست فک قرار بازداشت برای مشایی داشته اید یا نه گفت: درخواست دادم اما هنوز دستوری برای این درخواست صادر نشده است.

حسینی با بیان اینکه دادگاه تجدیدنظر مشایی به شعبه ٣٦ دادگاه تجدیدنظر ارجاع شده است، گفت: قاضی زرگر ریاست این شعبه را برعهده دارد و قول مساعد داد تا زودتر از مهلت مقرر یعنی ٢٥ دی، وقت رسیدگی تعیین شود.

وکیل مشایی دلیل این امر را در بازداشت بودن موکلش اعلام و تصریح کرد: چون او در بازداشت است و طبق قانون باید رسیدگی به پرونده‌ هایی که متهم آنها در بازداشت قرار دارد سریع‌تر و خارج از نوبت انجام شود، لذا با مساعدت ریاست دادگاه، وقت زودتری برای رسیدگی تعیین خواهد شد.

به گزارش ایرنا، اسفندیار رحیم مشایی، به اتهام اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور با استناد ماده ۶۱۰ قانون مجازات اسلامی به تحمل پنج سال حبس محکوم شده است.

جرم دوم رحیم مشایی تبلیغ علیه نظام جمهوری اسلامی اعلام و به استناد ماده ۵۰۰ قانون مجازات اسلامی وی برای این اتهام به تحمل یک سال حبس و برای توهین به مقامات قضایی به سبب انجام وظیفه به ۶ ماه حبس محکوم شده است. چنانچه دادگاه تجدید نظر همین رأی را تایید کند به موجب قانون، مشایی به تحمل اشد مجازات یعنی پنج سال حبس محکوم می شود.

جلسات دادگاه بدوی مشایی در شعبه یک دادگاه انقلاب اسلامی تهران به ریاست حجت الاسلام غضنفرآبادی برگزار شده بود.