جلیل آهنگرنژاد مدیر اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمانشاه ازتعطیلی مدارس در شهر‌های سرپل ذهاب و قصرشیرین به علت تعمیرات جزئی نمای چند مدرسه در این شهر‌ها در ۲ نوبت صبح و عصر روز سه شنبه خبر داد.

وی گفت : حادثه‌ی زلزله‌ی چهارم آذرماه با تدبیر همراهی ویژه‌ی مردم و مسئولان، به نحو مطلوبی مدیریت شد و خوشبختانه بدون تلفات جانی پرونده‌ی امداد و نجات اولیه بسته شد.

وی در ادامه گفت: امروز از همان ساعات اولیه بامداد مدیرکل آموزش و پروش کرمانشاه و چند اکیب از همکاران ضمن بازدید و ارزیابی تمامی فضا‌های آموزشی و فرهنگی به این جمع بندی رسیدند که در اکثر قریب به اتفاق مناطق شهری و روستایی استان هیچ گونه مشکلی برای برپایی کلاس‌های درس وجود ندارد.

مشاور مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه افزود : از آنجا که آغاز به کار مدارس، نمادی از برگشتن آرامش به شهر‌ها و روستا‌های زلزله است و به صورت میدانی هم عملاً مشکلی وجود ندارد، مدارس استان کرمانشاه به روال برمی گردند، اما بنا بر تصمیم فرمانداران شهر‌های سرپل ذهاب و قصرشیرین و تایید نهایی مدیرکل مدیریت بحران استانداری، تنها به دلیل اینکه برخی از مدارس، نما‌های تزیینی آن‌ها دچار آسیب جزئی شده، فردا سه شنبه تمام مدارس این ۲ شهر در هر سه مقطع تعطیل است. لازم به تأکید است که مدارس روستا‌های شهرستان‌های سرپل ذهاب و قصرشیرین دایر خواهد بود.