ابوالفضل حسن بیکی افزود: امروز اروپا به این باور رسیده است که‌ محور مقاومت از قدرت بالایی در جهان برخوردار است.

وی ادامه داد: اروپا به این باور رسیده که‌ آینده جهان در دست شرق بوده و جمهوری اسلامی به عنوان محور مقاومت مطرح است.

نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: با توجه به اینکه اروپا به قدرت مقاومت در منطقه خاورمیانه پی برده به دنبال ایجاد رابطه نزدیک با جمهوری اسلامی به عنوان محور مقاومت است.

حسن بیکی اروپا را به ۲ دسته تقسیم کرد و گفت: دسته اول پیروان اتحادیه اروپا به سرکردگی آلمان و فرانسه هستند که با توجه به زیاده خواهی ترامپ به دنبال ایجاد ارتش جدید هستند.

وی اضافه کرد: دسته دوم‌ اروپاییانی هستند که اقتصاد خود را با شرق تطبیق می دهند چرا که اروپا فاقد انرژی است و تمامی انرژی خود را از ایران و روسیه تامین می کند.

وی به سفر اخیر وزیر امور خارجه انگلیس به ایران اشاره کرد و گفت: امروز انگلیس در شرایط سختی قرار دارد چرا که از یک سو خود را فرزند آمریکا می داند و از سوی دیگر جدا شدن آنان از اتحادیه اروپا آینده تاریک و نگران کننده ای برای این کشور به‌ ارمغان می آورد.

حسن بیکی تصریح کرد: اروپا علاقه مند به رابطه با ایران است اما از سوی آمریکا به شدت در حال فشار است.

وی افزود: اروپا معتقد است جهان باید از زیاده خواهی آمریکا و از زیر سلطه تک قطبی بودن خارج شود و در این امر نیز نیازمند ایران است.

 

** آمریکا در تحریم های نفتی ناتوان است

حسن بیکی به ناتوانی آمریکا در تحریم های نفتی اشاره کرد و گفت: فشار بسیاری از کشورها به ترامپ سبب شد تا دولت آمریکا نتواند صادرات نفت ایران را کاهش دهد.

نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی افزود: امروز مقاومت همه منطقه را فرا گرفته است و ارتباط بین کشورهای جبهه مقاومت روز به روز مستحکم تر می شود.

حسن بیکی تصریح کرد: قدرت جبهه مقاومت سبب شد که دشمن همواره نگران آینده باشد و در این راستا نیازمند است با جمهوری اسلامی ایران ارتباط داشته باشد چرا که ایران محور مقاومت در منطقه است.

وی به اعمال فشار آمریکا به اروپا اشاره کرد و گفت: اتحادیه اروپا در حال تلاش برای تحویل بسته ای به جمهوری اسلامی است که پاسخگوی خواسته ایران باشد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: با توجه به حوادث روز در آینده ای نه چندان دور ارتباط ایران با اروپا وارد دور جدیدی می شود که بی شک این ارتباط مستحکم تر از گذشته خواهد بود.