هفته سیزدهم رقابت های لیگ برتر انگلیس با برگزاری شش دیدار همزمان آغاز شد و در مهم ترین بازی شاگردان «پپ گواردیولا» در یک بازی یک طرفه تیم وستهام را با نتیجه چهار بر صفر شکست دادند. 

بازیکنانمنچسترسیتی در این دیدار نیز همانند سایر بازی های خود در ۶۹ درصد از زمان بازی توپ و میدان را در اختیار داشتند.

آنان در این دیدار هفت حمله موفق بر روی دروازه حریف داشتند که چهار حمله آنها در چارچوب قرار داشت. در نقطه مقابل بازیکنان تیم وستهام در این دیدار در حالی شش بار موفق به زدن کرنر شدند که بازیکنان حریف تنها یک بار کرنر زدند.

برای تیم منچسترستی در این دیدار «داوید سیلوا» در دقیقه ۱۱، «رحیم استرلینگ» در دقیقه ۱۹ و «لروی سانه» در دقایق ۳۴ و ۹۰ گلزنی کرده و سه امتیاز این دیدار را به حساب تیم خود گذاشتند.

منچسترسیتی با این برد ۳۵ امتیازی شد و همچنان در صدر جدول رده بندی این رقابت ها ماند تیم وستهام نیز ۱۲ امتیازی ماند.

بازیکنان تیم لیورپول در دیگر دیدار امروز برابر تیم واتفورد قرار گرفت و بازیکنان سخت کوش واتفورد را شکست دادند.

در این دیدار که با نتیجه سه بر صفر به پایان رسید ابتدا «محمد صلاح» در دقیقه ۶۷، سپس «الکساندر آرنولد» در دقیقه ۷۶ و در ادامه «روبرتو فیرمینو» در دقیقه ۸۹ برای تیم لیورپول گلزنی و در این پیروزی بیشترین سهم را داشتند.

بدین ترتیب لیورپول ۳۳ امتیازی شد و ۲ اختلاف امتیاز خود با تیم منچسترسیتی در صدر جدول را همچنان ثابت نگاه داشت.

از دیگر اتفاقات مهم این دیدار اخراج «جوردن هندرسون» بازیکن تیم لیورپول در دقیقه ۸۳ بود. این بازیکن با دریافت دومین کارت زرد در این دقیقه از زمین بازی اخراج شد.

این در حالی است که در دیگر دیدار با اهمیت امروز تیم منچستریونایتد از پس کریستال پالاس برنیامد و با نتیجه تساوی بدون گل مقابل این تیم متوقف شد.

شیاطین سرخ با یک امتیاز این دیدار ۲۱ امتیازی شدند تا همچنان با صدر جدول رده بندی این رقابت ها هفت پله فاصله داشته باشند.

نتایج کامل دیدارهای همزمان امروز از این قرار است:

واتفورد صفر – لیورپول ۳

وستهام صفر – منچسترسیتی ۴ 

برایتون یک – لستر سیتی یک 

اورتون یک – کاردیف صفر 

فولهام ۳ – ساوتهمپتون ۲ 

منچستریونایتد صفر – کریستال پالاس صفر 

تیم تاتنهام در مهم ترین دیدار این هفته تا ساعتی دیگر درومبلی با تیم چلسی دیدار می کند.