بلومبرگ گزارش داد؛ کاخ کرملین طی بیانیه‌ای از احتمال دیدار ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه و محمد بن‌سلمان، ولیعهد عربستان، در اجلاس هفته آینده جی ۲۰ خبرداد.

در این بیانیه آمده است: دو طرف در صورت ملاقات درباره موضوعاتی نظیر شرایط بازار نفت با یکدیگر گفت‌وگو خواهند کرد.

در حالی شاهد دیدار احتمالی پوتین و بن‌سلمان در جی‌۲۰ خواهیم بود که به فاصله چند روز نشست اوپک و دیگر کشورهای تولیدکننده نفت در وین اتریش برگزار خواهد شد و در این نشست عربستان سعودی تلاش خواهد کرد تا روسیه را قانع کند در زمینه کاهش عرضه نفت به بازار جهانی به دلیل سقوط قیمت آن و بازگرداندن تعادل به بازار همکاری کنند.

در سال ۲۰۱۶ همکاری روسیه و کشورهای اوپک قیمت نفت را از سطوح بسیار پایین بالا کشید.

دیمیتری پسکوف سخنگوی کاخ کرملین می‌گوید: با توجه به اینکه هر دو مقام که در اجلاس گروه جی‌۲۰ شرکت می‌کنند این فرصت وجود دارد در حاشیه اجلاس با یکدیگر ملاقات کنند.

روسیه و عربستان از مهمترین کشورها در اوپک و به طور کلی کشورهای تولیدکننده نفت در جهان هستند. از زمانی که دو کشور در ماه ژوئن تصمیم گرفتند برای جبران کسری عرضه نفت از سوی ایران و ونزوئلا تولید خود را افزایش دهند شاهد مواضع متفاوتی نسبت به اقدامات لازم برای بهبود شرایط بازار نفت از سوی آنها هستیم.

در حالی‌که عربستان خواستار کاهش عرضه نفت به بازار جهانی است و نسبت به بروز مازاد عرضه هشدار داده است اما روسیه سیاست صبر و نظارت را در پیش گرفته و می‌گوید پیش از هرگونه تصمیم‌گیری نیازمند نظارت بیشتر بر بازار هستیم.