«اسماعیل هنیه» روز شنبه در سی و دومین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی در سخنانی که به صورت ویدئو کنفرانس پخش می‌شد، اظهار داشت: این کنفرانس در شرایطی برگزار می‌شود که منطقه با دشواری‌هایی روبرو است، اما چنین نشست‌هایی می‌تواند مژده‌هایی را هم به ما بدهد.

وی با بیان این که این اجلاس به امت اسلام وحدت می‌بخشد و شرایط آن را فراهم می‌کند، افزود: همزمان با این کنفرانس شاهد پیروزی‌هایی از سوی ملت فلسطین هستیم و در مدت کوتاهی توانستیم پیروزی سیاسی و امنیتی را در مقابله با دشمن به دست بیاوریم که این پیروزی ابعاد استراتژیکی برای مقابله با دشمن و اثرات مثبتی بر روحیات ملت ما دارد.

رییس دفتر سیاسی جنبش حماس اظهار داشت: این کنفرانس بر هویت امت اسلام تأکید دارد و معتقد است که قدس عزت و سربلندی گذشته و آینده امت است.

هنیه خاطرنشان کرد: تهران پایتخت سرزمینی است که همراه و همسو با امت اسلام مخصوصاً ملت فلسطین است. این کنفرانس پایداری ملت فلسطین را تضمین می‌کند.

رییس دفتر سیاسی جنبش حماس با یادآوری این که ایران خطوط قرمز آمریکایی‌ها را رد می‌کند، تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران بر اساس اصول خودش عمل می‌کند و به شما اطمینان می‌دهم که این کنفرانس نیز نتایج امیدوارکننده‌ای بدنبال خواهد داشت.

وی تاکید کرد: فلسطین موطن و خاستگاه پیامبران است و به شما اعلام می‌کنم که این سرزمین در معرض بدترین ظلم و ستم‌ها قرار دارد و همه اصول ادیان آسمانی توسط دشمن صهیونیستی نقض می‌شود.

رییس دفتر سیاسی جنبش حماس به نمایندگی از ملت فلسطین بر شرکت کنندگان در این کنفرانس درود فرستاد و ابراز امیدواری کرد بزودی در فلسطین هم گرد هم خواهیم آمد و به یاری خداوند متعال این زمان نزدیک است.

هنیه با تاکید بر این که در سالروز میلاد پیامبر اسلام (ص) باید از آیین وی الگو گرفت و از کینه توزی دوری کنیم، خاطرنشان کرد: همه مسلمانان باید متحد و مانع رخنه دشمن در پیکره جهان اسلام باشند.

هنیه یگانه دشمن جهان اسلام را رژیم صهیونیستی دانست و گفت: این رژیم نسبت به مقدسات این سرزمین بی حرمتی می‌کند.

وی با تاکید بر این که ما هرگونه طرحی که آمریکا بخواهد در این سرزمین به اجرا در بیاورد را رد می‌کنیم، اظهار داشت: فلسطین جزئی از سرزمین اسلامی و اسرائیل هم دشمن اول ما بوده و خواهد بود و این دشمن هیچ آینده‌ای نخواهد داشت و هرگونه عادی سازی روابط با آن را محکوم می‌کنیم.

این مقام فلسطینی با بیان این که مسئله فلسطین همواره باید زنده بماند، اظهار داشت: بیش از هفتاد سال است که سرزمین ما به اشغال درآمده است و در این مدت همواره ترور دشمن وجود داشته است و بیش از دو میلیون از شهروندان فلسطینی در غزه در محاصره قرار گرفته و عرصه را بر ملت ما تنگ کرده اند.

وی یادآور شد: این اجلاس یک استراتژی اسلامی را ترسیم می‌کند تا نحوه برخورد با دشمن و مقابله با یهودی سازی قدس را فرا بگیریم و مطمئن هستیم که این اجلاس حامی واقعی قدس خواهد بود که راه مقابله با دشمن را ترسیم خواهد کرد.

رییس دفتر سیاسی جنبش حماس یادآور شد: به دنبال یک پیمان استراتژیک برای وحدت همه گروه‌ها هستیم چرا که مسئله فلسطین مسئله همه مسلمانان و آزادگان جهان است و در این راستا اجازه نمی‌دهیم معامله قرن عملی شود.

هنیه ادامه داد: ما گزینه‌های لازم بر علیه دشمن را در اختیار داریم که در راس آن مقاومت بر علیه هر قانونی است که بر ضد کشور ما تصویب شود.

وی بر لزوم یکسان سازی همه تلاش‌های اسلامی و عربی برای حل مسئله فلسطین تأکید کرد و گفت: گزینه استراتژیک هم مقاومت در همه اشکال آن است.

وی با بیان این که ترامپ نمی‌تواند به زور قدس را به دست صهیونیست‌ها بدهد همان گونه که بالفور نتوانست یک وجب از فلسطین را به آن‌ها بدهد، تاکید کرد: همه فلسطین متعلق به ما است و خداوند هم با ما است.

رییس دفتر سیاسی جنبش حماس گفت: همه ملت فلسطین در هر کجا که باشند چشم به راه دستاورد‌های این کنفرانس و اتحاد و یکپارچگی شما هستند.

سی و دومین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی صبح امروز - شنبه - با حضور حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رییس جمهوری و با شعار «قدس، محور وحدت امت» با شرکت بیش از ۳۵۰ مهمان از ۱۰۰ کشور در سالن اجلاس سران کشور‌های اسلامی آغاز به کار کرد.

این کنفرانس سه روزه دوشنبه با سخنرانی علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی پایان می‌یابد.