محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که در ایتالیا حضور دارد با روبرتور فیگو رییس مجلس نمایندگان ایتالیا دیدار و گفت وگو کرد.

رییس مجلس نمایندگان ایتالیا در این دیدار با اشاره روابط خوب و تاریخی دو کشور گفت: اعتقاد راسخ دارم که ایران یک بازیگر کلیدی در منطقه و نظام بین المللی است.

روبرتور فیگووی با اشاره به برجام افزود: خروج آمریکا از برجام مشکلاتی را ایجاد کرد اما ایتالیا و اروپا همه تلاش خود را خواهند کرد تا این دستاورد حفظ شود و باب گفت وگو و دیپلماسی باز بماند.

ظریف نیز در این دیدار با تاریخی و دیرینه خواندن روابط خوب دو کشور، سلام های گرم و دعوت «علی لاریجانی» رئیس مجلس شواری اسلامی خطاب به ایشان را ابلاغ کرد. 

وزیر امور خارجه با اشاره به برجام و اقدامات یکجانبه و غیر قانونی آمریکا در خروج از آن، تداوم فشار آمریکا به سایر کشورها را یک قلدری و قانون گریزی نامتعارف خواند که دارای اثرات منفی کوتاه و دراز مدت در نظام بین المللی خواهد بود.

وی تاکید کرد: ما از این مرحله عبور خواهیم کرد اما چنین رویکردی نظام بین الملل دچار مشکل خواهد شد.

در ادامه این دیدار دو طرف درباره گسترش روابط دو جانبه به ویژه در حوزه اقتصادی و عبور از موانع موجود و نیز همکاری های پارلمانی و دیگر موضوعات مورد علاقه گفت وگو و تبادل نظر کردند.