مولود چاووش اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه در مصاحبه خود با  شبکه خبری  CNN آمریکا گفت: در رابطه با جنایت جمال خاشقجی هر کاری را که لازم باشد، انجام می‌دهیم.

وی در مورد سفرش در هفته‌های اخیر به آمریکا در مورد سوریه، گفت: در مناطق شرق فرات، ادلب و منبج در سوریه باید کارهایی انجام شود. 

چاووش اوغلو در ادامه افزود: دیدید که واکنش ما نسبت به تجاوز به خاک ترکیه در شرق فرات چگونه بود. ی. گ. پ (یگان‌های مدافع خلق) به خاطر حمایت‌های آمریکا گستاخ شده است. ی. پ .گ برای ما یک تهدید محسوب می‌شود و ما در مقابل این گروه تروریستی هر کاری لازم باشد انجام می‌دهیم.

وزیر خارجه ترکیه در ادامه افزود: جنایت جمال خاشقجی  یک جنایت وحشتناک است، ما فقط خواهان روشن شدن این قضیه هستیم.

چاووش اوغلو گفت: ما تحقیقات لازم را انجام داده‌ایم و تحقیقات ادامه دارد، اما دادستان کل عربستان در آخرین دیدار خود اطلاعاتی در اختیار ما قرار نداد، به همین دلیل ما هم اطلاعاتی را که در دست داشتیم در اختیار دنیا  قرار دادیم.

وی افزود: مشکل ما فقط روشن شدن این قضیه است.گویا ترامپ قصد چشم پوشی از این قضیه را دارد، ولی باید بداند که همه چیز پول نیست این یک جنایت بود نه حادثه، همه چیز از قبل برنامه‌ریزی شده بود، از طرفی با اختیار قرار ندادن اطلاعات توسط عربستان شرایط تحقیقات بین‌المللی فراهم شد و ما هر کاری لازم باشد، انجام خواهیم داد.