به گزارش شبکه خبری «المیادین»، سازمان ملل متحد به جزئیات بیشتر و چگونگی اداره بندر الحدیده از سوی این سازمان، اشاره ای نکرده است.

پیش از اعلام آمادگی سازمان ملل متحد برای اداره بندر الحدیده، «هدر نوئرت» سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا دور روز پیش خواستار سپردن کنترل این شهر به هیات بی‌طرف شده بود.

همزمان با این تحولات، «مارتین گریفیث» نماینده ویژه سازمان ملل متحد در امور یمن هم ظهر جمعه برای دیدار از نواحی جنگ زده وارد بندر الحدیده شد.

سفر گریفیث به الحدیده، چند روز پیش از آغاز دور جدید مذاکرات صلح یمن انجام می شود که قرار است، اوایل ماه دسامبر (اواسط آذرماه) در استکهلم سوئد برگزار خواهد شود.

الحدیده شهری بندری در ۲۶۵ کیلومتری صنعا پایتخت یمن قرار دارد و محل ورود بیش از ۷۰ درصد کمک‌های بین المللی و کالاهای ضروری برای مردم جنگ زده این کشور است.

ائتلاف متجاوز سعودی پس از آن که اواخر خردادماه برای اشغال الحدیده راه به جایی نبرد، سپتامبر گذشته (مهرماه گذشته) دومین دور از حملات گسترده به این بندر استراتژیک را برای وادار کردن انصارالله به پذیرش شروط تحمیلی خود و هم پیمانانش آغاز کرد که بازهم با مقاومت نیروهای ارتش و کمیته های مردمی شکست سختی خورد.

درگیری های یمن که عربستان از سال ۲۰۱۵ با حملات هوایی رسما دخالت خود را در آن آغاز کرد، از سوی سازمان ملل متحد به عنوان بدترین بحران انسانی در سطح جهان اعلام شد، به گونه ای که علاوه بر کشته شدن هزاران غیرنظامی از جمله کودکان و زنان و برجا گذاشتن میلیون ها آواره، تمامی زیرساخت های این کشور فقیر ویران شده است.