غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان در گفت‌وگو با خبرنگارگروه جامعه خبرگزاری میزان اظهار داشت: به دلیل اینکه احتمال بارندگی شدید درمناطق مختلف خوزستان گزارش شده است از مسئولان درخواست کردیم از استان خارج نشوند، دفعه قبل که بارندگی شدیدی داشتیم جسله‌ای با مسئولان داشتیم و در آن جلسه اعلام کردیم کسی از استان خارج نشود و این بار جلسه‌ای برگزار نشد و دستوری صادر کردیم که اگر نیاز به رسیدگی فوری بود، همه حضور داشته باشند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه هواشناسی اعلام کرده است در شمال و شرق استان خوزستان احتمال بارش شدید وجود دارد، اعلام کرد:دستگاه‌های خدمان رسانی در حالت آماده باش هستند و بعضا تجهیزات خود را در نقاط محروم‌تر که صعب العبور هم هستند مستقر کرده اند تا در زمان لازم آنجا حضور داشته باشند. مدیریت بحران منطقه بندی انجام داده است و از دستگاه‌های مختلف خواسته شده تجهیزات خود را در این مناطق مستقر کنند .

استاندار خوزستان با بیان اینکه عوامل و سازمان‌های خدمات رسان در پنج منطقه استان مستقر هستند، افزود: در شهرستان‌های لالی و اندیکا، شمال خوزستان ، باغ ملک و ایذه که دارای مناطق صعب العبور هستند،  همچنین در بهبهان و کوهستان‌های شرق استان خوزستان تحت کنترل هستند و تیم‌های خدمات رسان آمادگی لازم برای هرگونه کمکی را دارند.

وی در ادامه با بیان اینکه از عشایر خواسته ایم در مسیر‌های روان شدن آب‌ها قرار نگیرند و در مکان‌های امن بمانند،گفت: درحال حاضر شرایط عادی را در استان شاهد هستیم و بارش در اهواز و سایر مناطق دیگر را داریم، اما طبق پیش‌بینی‌های هواشناسی از ظهر جمعه شدت بارش را خواهیم داشت که با توجه به تمهیداتی که اندیشیده ایم جای نگرانی برای شهروندان عزیز خوزستانی نیست.