به گزارش ینی‌شفق، رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه بار دیگر کشورهای اروپایی را به حمایت از تروریسم متهم کرد.

دادگاه حقوق ‌بشر اروپایی روز سه‌شنبه دولت ترکیه را به علت روند دادرسی پرونده «صلاح‌الدین دمیرتاش» رئیس حزب دموکراتیک خلق ترکیه به نقض حقوق بشر محکوم کرد. دستگاه قضایی ترکیه در سپتامبر سال جاری میلادی دمیرتاش را به اتهام اقدامات تروریستی و پس از گذراندن دو سال بازداشت، به بیش از چهار سال حبس محکوم کرد. آنکارا حزب دموکراتیک خلق ترکیه را وابسته به سازمان «پ.ک.ک» می‌داند که هم‌اکنون در فهرست سازمان‌های تروریستی این کشور قرار دارد.

این اقدام دادگاه حقوق‌بشر اروپایی روز چهارشنبه با واکنش تند رئیس‌جمهور ترکیه روبرو شد. وی (اردوغان) آن‌ها را متهم کرد که از عناصر سازمان پ.ک.ک حمایت می‌کنند اما به قربانیان عملیات‌های تروریستی آنها توجهی ندارند. اردوغان به کشورهای اروپایی هشدار داد: «خطاب به دوستان اروپایی می‌گویم آن تروریست‌هایی که شما عاشقشان هستید در حال نشانه‌گرفتن سلاح‌هایشان به سمت شما هستند و شما در حال پی‌گیری منافع آنها هستید».

اردوغان همچنین در ادامه سخنان خود بدون اشاره به کشوری خاص افزود:« هر کشوری که از سازمان تروریستی فتح‌الله گولن، حمایت می‌کند حق ندارد از دموکراسی حرف بزند». دولت اردوغان، فتح‌الله گولن، واعظ و سیاستمدار مخالف ترکیه‌ای، را طراح اصلی کودتای نافرجام این کشور می‌داند. گولن هم‌اکنون در تبعیدی خودخواسته در آمریکا به سر می‌برد و اردوغان بارها از دولت آمریکا خواسته تا او را از این کشور خارج و تحویل آنکارا دهند اما واشنگتن تاکنون به این درخواست رئیس‌جمهور ترکیه پاسخی نداده است.