متن این پیام به شرح زیر است:

بسم ‌الله الرحمن الرحیم

استقبال صمیمانه و پرشور مردم خطه غیور پرور استان آذربایجان غربی از رئیس محترم جمهوری و کاروان دولت تدبیر و امید، در آستانه میلاد با سعادت رحمت للعالمین، پیامبر اعظم حضرت محمد مصطفی (ص) و در شرایطی که کشور عزیزمان بیش از گذشته با زنجیره‌ای از تهدیدها و فشارهای اقتصادی دشمنان استقلال ملت ایران روبروست؛ بار دیگر اوج دلبستگی مرزبانان دلاورمرد و شیرزن این سرزمین به نظام مقدس جمهوری اسلامی را نشان داد.

بی‌تردید حضور پر شکوه، صمیمی و بزرگوارانه همه مردم شهرستانهای مختلف استان که بویژه در استادیوم ورزشی شهید چمران خوی جلوه گر شد، گرمابخش دل‌های خادمان ملت شد و بر مسوولیت و تعهد آنان برای تلاش بیشتر و خدمت بی وقفه افزود.

این خاک باصلابت، با زیبایی‌های طبیعی و مرزهای گسترده، همواره پهلوانان و سلحشوران فداکاری را در گستره پربرکت خود پرورش داده تا در حین تلاش برای زندگی توأم با صلح و دوستی، همچون سدی خلل ‌ناپذیر در برابر بیگانگان بایستند و در مقاطع حساس تا پای جان از عزّت و تمامیت ارضی کشور، عزت و اقتدار ملی دفاع کنند.

در طول تاریخ، سراسر این سرزمین پرفیض و عالم پرور، مهد و پیشگام بسیاری از علوم و دانشها بوده و بزرگان نامداری را به آسمان فقاهت و مرجعیت، دانش و ادب و فداکاری و سلحشوری ایران عزیز تقدیم نموده است. اقوام و طوایفی را در دامنه های سبز خود پرورش داده است که با وجود تفاوت در رسوم، مذهب و آیین، با مهربانی و اتحاد در کنار هم زندگی کرده و بالیده ‌اند.

فراوانی ظرفیت‌ها و فرصت‌ها در حوزه‌ های طبیعی و گردشگری در استان آذربایجان غربی می‌تواند سرمایه‌ های فراوانی را جذب و در جهت شکوفایی و توسعه هر چه بیشتر منطقه به کار اندازد. همچنین، بر اساس ویژگی‌های متنوع اقلیمی و قابلیت‌های ارتباطی و مواصلاتی این استان زرخیر، دولت تدبیر و امید در این سفر، طرح‌های مهمی از قبیل اتصال ارومیه به راه‌آهن سراسری و زمینه سازی برای اتصال به خطوط ترانزیتی منطقه ای، افتتاح طرح‌های مهم اقتصادی، بهداشتی و زیربنایی و ایجاد تسهیلات لازم برای سرمایه گذاری بخش خصوصی را مورد توجه قرار داد که ان‌شاءالله با مدیریت شایسته مسئولان امر و با تلاش جمعی دولت و بخش خصوصی، نتایج درخشانی در توسعه این منطقه خواهد داشت. در این میان برداشتن گامی بزرگ در زمینه تثبیت دریاچه ارومیه و در قدم‌های بعدی احیاء این میراث طبیعی و گرانقدر ملی، وطیفه و افتخاری برای دولت تدبیر و امید محسوب می شود.

امید است با تأکیدات ریاست محترم جمهوری بر تسریع در اجرا و بهره ‌برداری از این طرح‌ها و برنامه ‌ها، هر چه زودتر شاهد تحولی قابل قبول در راستای توسعه پایدار و افزایش رفاه و معیشت مردم شریف این استان باشیم.

با گرامی‌داشت یاد عموم شهدای گرانقدر به ‌ویژه شهدای بزرگوار استان آذربایجان غربی؛ از همه اقشار مردم شریف استان، نماینده محترم ولی فقیه و ائمه جمعه و جماعات، علمای اعلام، نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی، شخصیت‌های علمی، نیروهای امنیتی و نظامی و انتطامی، اصناف و احزاب، چهره های فرهنگی و سیاسی و اجتماعی و نیز رسانه های ارجمند که در این سفر یار و میزبان مهربان کاروان دولت تدبیر و امید و نمایندگان رئیس جمهور در سفر به شهرهای مختلف استان بودند، صمیمانه تشکر و قدردانی می‌کنیم.

امیدواریم در سایه عنایات الهی، رهنمودهای مقام معظم رهبری و همیاری آحاد مردم، در مسیر رونق اقتصادی این خطه پر افتخار و ارتقاء رفاه، امنیت، نشاط و امید مردم عزیزمان در جای جای ایران اسلامی سرافراز باشیم.

دفتر رئیس‌ جمهوری اسلامی ایران