حسینعلی حاجی دلیگانی در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی در تذکری شفاهی اظهار داشت: بنده در آبان ۹۶ درخواست تحقیق و تفحص از بانک مرکزی را به هیات رئیسه ارائه کردم که در همان زمان، هیات رئیسه مجلس آن را جهت بررسی به کمیسیون اقتصادی ارجاع داد.

وی ادامه داد: علیرغم آنکه کمیسیون اقتصادی باید طی دو هفته این درخواست را بررسی می‌کرد، اما بررسی‌های آنان درباره این مساله ۸ ماه طول کشیده و در نهایت این درخواست در تیر ماه سال ۹۷ تصویب شد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تصریح کرد: طی چند هفته درخواست تحقیق و تفحص از بانک مرکزی در دستور کار جلسه علنی مجلس قرار گرفت و چاپ شد اما در عین ناباوری این هفته از دستور کار مجلس خارج شده است.

حاجی دلیگانی با اشاره به اینکه متاسفانه شنیده ایم که صحبت هایی شده تا این موضوع در مجلس مورد بررسی قرار نگیرد، گفت: ما باید بدانیم که بانک مرکزی چه بلایی سر کشور آورده است چراکه به دلیل ضعف مدیریت در بانک مرکزی ۳۰ میلیارد دلار به کشور ضربه خورده و بانک مرکزی ۲۱.۳ میلیارد دلار سرمایه کشور را چوب حراج زده است.

نماینده مردم شاهین شهر تاکید کرد: بر اساس آیین نامه داخلی مجلس این درخواست باید رسیدگی شود و اگر برخلاف آیین نامه داخلی مجلس کسی درباره این درخواست دستور داده باشد، بنده از حق نمایندگی خود نمی‌گذرم.

علی لاریجانی در پاسخ به این تذکر بیان کرد: درخواست تحقیق و تفحص از بانک مرکزی از دستور کار صحن علنی خارج نشده اما موارد دیگری در اولویت قرار گرفته است و قطعا این موضوع هم در مجلس پیگیری می‌شود.