مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال در مورد بحث بازنشستگی و قانون منع به کارگیری بازنشستگان گفت: همان‌طور که بارها مطرح کردم، در این مدت هیچ درخواستی برای ماندن نداشتیم. اکنون هم نمی‌خواهم به اظهارات نادرست و غرض‌ورزانه برخی افراد جواب بدهم، چون قابل اعتنا نیستند.

وی در ادامه افزود: خودم را همیشه مکلف به پاسخگویی می‌دانستم. اکنون هم در ذهن مردم و نمایندگان سؤال پیش آمده است. باید از همراهی رسانه‌ها در این باره تشکر کنم و از نظر دلسوزانه جامعه فوتبال که سؤال‌های منطقی داشتند، تشکر می‌کنم.

رئیس فدراسیون فوتبال خاطرنشان کرد: تلاش هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال این بود که مبادی قانون‌گذاری را با اساسنامه فدراسیون فوتبال و الزامات آشنا کند. مبنای این کار هم لابی کردن نیست. اینکه بالاخره فوتبال دولتی است یا خصوصی و چه شرایطی را باید در نظر بگیریم. موضوع مهم این است که موضوع درباره شخصِ تاج نیست، بلکه حفاظت از کیان ورزش، فوتبال و رعایت الزامات است.

تاج همچنین تصریح کرد: هیچ‌گونه قانون‌گریزی در هیئت رئیسه را قبول نداریم و هیچ فرد و نهادی بالاتر از قانون نیست. اگر قانون رعایت نشود، سرانجام خوبی ندارد. خودمان را بالاتر از قانون نمی‌دانیم و اگر الان ماندیم، هیچ‌گونه کار غیر قانونی انجام نشده است. بعد از دو ماه عده‌ای درباره فوتبال حرف می‌زنند و بی‌ثباتی به نفع فوتبال نیست. به همین دلیل باید ثبات فدراسیون را حفظ کنیم.

وی با بیان اینکه «برای عده‌ای که حرف زیادی می‌زنند، تأسف می‌خورم»، ادامه داد: ما حتی پاسخ دبیرکل فیفا را هم ندادیم، چون فکر کردیم مشکلی پیش می‌آید. هیچ نامه‌نگاری با فیفا و AFC نداشتیم، چون این مسائل باید در ایران و در داخل خودمان حل شود. حتی جواب سؤالات فیفا را هم ندادیم.

رئیس فدراسیون فوتبال در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه انتشار فیلم مصاحبه عادل فردوسی‌پور با جیانی اینفانتینو در خصوص بحث بازنشسته‌های فدراسیون فوتبال، گفت: فیلم مصاحبه با اینفانتینو در اختیار خیلی‌ها بود و ما فیلم را منتشر نکردیم.