در آخرین دیدار از گروه چهارم لیگ A شاگردان«گرت ساوتگیت» در ورزشگاه «ویمبلی» شهر لندن از تیم ملی کرواسی پذیرایی کرده و با شکست این تیم، عنوان نخست این گروه را کسب و راهی مرحله نیمه نهایی این رقابت ها شدند.
آندره کراماریچ در دقیقه 57 برای تیم ملی کرواسی گلزنی کرد ولی «جسی لینگارد» در دقیقه 78 و «هری کین» در دقیقه 85 گل های میزبان را درون دروازه کرواسی جای داده و بازی باخته را با برد عوض کردند.
تیم انگلیس با این برد هفت امتیازی شد و در صدر جدول رده بندی این گروه جای گرفت. تیم کرواسی هم با چهار امتیاز به لیگ B سقوط کرد. 
اسپانیا دیگر تیم این گروه نیز با شش امتیاز همچنان در لیگ A باقی ماند.
شاگردان گرت ساوتگیت در تیم ملی انگلیس با سوت «آناستاسیوس سیدیروپولوس» داور بین المللی یونانی حملات خود بر روی دروازه تیم کرواسی آغاز کردند. در مهم ترین اتفاق «رحیم استرلینگ» در دقیقه دهم به محوطه جریمه تیم ملی کرواسی نفوذ کرد و درحالی که «هری کین» در موقعیت بهتری نسبت به او بود، توپ را برای او ارسال نکرد و خودش ضربه نهایی را زد که «کالینچ» سنگربان تیم حریف با جاگیری مناسب و عکس العمل به موقع این موقعیت را از استرلینگ گرفت.
حملات سه شیرها بر روی دروازه تیم کرواسی، کین در دقیقه 15 در موقعیت گلزنی قرار گرفت اما او نیز با درخشش کالینچ ناکام ماند. در این دقیقه سنگربان کرواسی دو بار مانع گلزنی کین شد و با شجاعت شوت های مهاجم تیم ملی انگلیس را دفع کرد.
در ادامه بازهم توپ و میدان در اختیار بازیکنان تیم ملی انگلیس بود و آنان چندین مرتبه دیگر صاحب موقعیت گلزنی شدند که در یکی از این موقعیت های گلزنی توپ برگشتی مدافعان کرواسی به «اریک دایر» رسید اما شوت این بازیکن با اختلافی اندک به تور کنار دروازه اصابت کرد.
در دقایق پایانی نیمه نخست شاگردان «زلاتکو دالیچ» که با دفاع منطقی مانع از گلزنی حریف شده بودند، جلو کشیده و دو بار در موقعیت گلزنی قرار گرفتند که هر دو بار را «جوردن پیکفورد» با عکس العمل به موقع این فرصت ها را از مهاجمان کرواسی گرفت و دروازه اش را بسته نگاه داشت.
نیمه دوم باز هم بازیکنان تیم ملی انگلیس شروع توفانی داشتند و بازیکنان این تیم همانند نیمه نخست از عمق خط دفاعی و سمت راست حملاتی را بر روی دروازه کرواسی طراحی کردند اما هیچ کدام از این فرصت ها برای این تیم به گل تبدیل نشد.
درحالی که که تیم انگلیس کاملا جلو کشیده بود، مهاجمان تیم ملی کرواسی در دقیقه 57 و بدنبال یک ضد حمله سریع در عمق خط دفاعی حریف صاحب توپ شده و دروازه حریف را باز کردند.
«آندری کراماریچ» زننده این گل بود. او که در محوطه جریمه تک و تنها بود با خارج کردن سه مدافع کناری و میانی انگلیس و شوتی دقیق دروازه پیکفورد را گشود و تیمش را پیش انداخت.
بازیکنان تیم ملی انگلیس که انتظار دریافت این گل را نداشتند، بلافاصله برای جبران آن جلو کشیده و با این عمل یک بار دیگر مهاجمان تیم ملی کرواسی را در موقعیت گلزنی قرار دادند اما این بار آنان خوش شانس نبودند و شوت «ایوان پرشیچ» عرض زمین را طی کرد و به خارج از زمین رفت.
در دقیقه ۷۵ بازیکنان کرواسی باز هم در ضد حملات در محوطه جریمه حریف در موقعیت گلزنی قرار گرفتند اما این بار هم آنان در زدن ضربات آخر کم دقت بودند و این فرصت به آسانی برای این تیم ازدست رفت.
در دقیقه 78 «جسی لینگارد» که در دقیقه 73 به جای «دلف» وارد زمین شده بود، دروازه تیم کرواسی را باز کرد و بازی را به تساوی کشاند.
در این دقیقه بازهم هافبک های انگلیس از سمت راست حمله کرده و ارسال آنان در محوطه جریمه پس از چند برخورد و در حالی که کین در گلزنی ناکام بود، به لینگارد رسید و او دروازه خالی از دروازه بان را گشود.
انگلیسی ها که بدنبال برد در این بازی بودند همچنان حملات خود را ادامه دادند و تلاش آنان برای دست یابی به گل سرانجام در دقیقه 85 نتیجه داد و کین مهاجم اول تیم تاتنهام گل برتری تیمش را درون دروازه حریف جای داد تا تیمش بازی باخته مقابل حریف را با برد عوض کند.
شاگردان ساوتگیت با کسب برتری در این دیدار هفت امتیازی شد و از گروه چهارم لیگ A به مرحله نیمه نهایی این رقابت ها صعود کرد.
همچنین تیم ملی اسپانیا که با شش امتیاز در صدر جدول رده بندی این گروه بود به عنوان دومی بسنده کرد اما در لیگ A باقی ماند.
تیم کرواسی نیز با قبول این شکست چهار امتیازی ماند و به لیگ B سقوط کرد.سیدیروپولوس داور یونانی این دیدار با نشان دادن کارت زرد به «بارکلی» بازیکن تیم ملی انگلیس و «تین یداوی» و « بروزوویچ» بازیکنان تیم ملی کرواسی آنان را جریمه کرد.

** ترکیب تیم ملی انگلیس:
جوردن پیکفورد، کایل واکر، جو گومز، جان استونز، بن چیلول، راس بارکلی، اریک دایر، فابین دلف، مارکوس راشفورد، رحیم استرلینگ و هری کین

** ترکیب تیم ملی کرواسی:
لاوره کالینیچ، شیمه ورسالیکو، دیان لوورن، دوماگوی ویدا، تین یدوای، نیکولا ولاشیج، لوکا مودریچ، مارسلو بروزوویچ، آنته ربیچ، ایوان پرشیج و آندری کراماریچ.