حسین شمس این بار به بهانه دعوای دستیار کی‌روش با یک خبرنگار که حتما باید با برخوردی شدید روبرو شود ، به فدراسیون فوتبال تاخته و گفته باید با حالت بدی کی روش را در فاصله ۴۹ روز تا جام‌ملدهای آسیا از ایران بیرون کرد!

در شرایطی که تیم ملی نیاز به آرامش دارد و انتشار یک خاطره که فقط یک نفر در استادیومی ۱۰۰ هزار نفری آن را دیده، فشارها بر کیروش هر لحظه بیشتر می شود. این عبارات اخیر حسین شمس کمک می کند به تبیین دقیق شرایط امروز فوتبال ملی ایران!

او می‌گوید:«از بی‌عرضه‌گی فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش ایران است که دستیار کی‌روش به خبرنگاران حمله و توهین می‌کند و هر جای دیگری از این کره خاکی بود با چنین شرایطی کی‌روش را با لگد به بیرون پرت می‌کردند؛ حالا می‌گویند قرار است ما قهرمان جام ملت‌های آسیا شویم. مگر این چه جام گرانبهایی است که ارزش داشته باشد چند سال خفت و خواری را به خاطرش تحمل کنیم. آدمی که ۸۰ میلیارد تومان در سال دریافت می‌کند هر کاری انجام می‌دهد و هنوز مجبور هستیم چون ایشان قرار است ما را قهرمان کند صحبتی نکنیم. مربی جنتلمنی مثل برانکو دست خالی تا فینال آسیا رفت اما با کی‌روش هیچ امیدی به این تیم ملی ندارم!»