رادیو فرانسه نوشت، لیبرمن در حالی امروز از سمت خود کناره گیری کرد که اختلاف سلیقه میان وی و بنیامین نتانیاهو در روزهای گذشته بر سر اعلام آتش‌بس با حماس در نوار غزه به اوج خود رسیده بود. 

نخست وزیر رژیم صهیونیستی ساعتی پیش از اعلام استعفای وزیر دفاع کابینه این رژیم، در واکنش به انتقادها، از تصمیم خود برای پذیرش آتش‌بس با میانجی‌گری مصر در نوار غزه دفاع کرد.

این وزیر مستعفی رژیم صهیونیستی که به داشتن گرایش افراطی ملی گرایی مشهور است، معتقد است که نتانیاهو با برقراری آتش بس با حماس، آرامش کوتاه مدت را به بهای صدمات جبران ناپذیر به امنیت ملی در دراز مدت خریده است.

وزیر جنگ مستعفی رژیم صهیونیستی همچنین تصمیم دولت نتانیاهو برای اجازه انتقال دلارهای قطری به نوار غزه را به شدت مورد انتقاد قرار داد و یادآور شد که این پول ها به پرداخت حقوق کارکنان و اعضای جنبش مقاومت اسلامی حماس اختصاص داشته است.

بر اساس این گزارش، تنش میان لیبرمن و شخص نتانیاهو به جایی رسیده که وی به کناره گیری از مقامش اکتفا نکرد و خواهان برگزاری انتخابات زودرس پارلمانی در سرزمین های اشغالی شد. این پیشنهاد در حالی مطرح می شود که تاریخ برگزاری انتخابات پارلمانی در فلسطین اشغالی نوامبر سال آینده میلادی(آبان ۹۸) تعیین شده است.

از سوی دیگر جنبش مقاومت اسلامی فلسطین، حماس در واکنش به استعفای وزیر دفاع رژیم صهیونیستی این تحول را یک &#۳۹;پیروزی سیاسی&#۳۹; برای جبهه مقاومت عنوان کرد.

حماس که کنترل نوار غزه را در دست دارد به همراه دیگر گروه های فلسطینی اعلام کرده است تا زمانی که «دشمن صهیونیستی به آتش بس پایبند باشد به این توافقنامه عمل خواهد کرد.»

دور تازه ناآرامی ها میان رژیم صهیونیستی و نوار غزه، با تجاوز هوایی و موشکی این رژیم به این منطقه آغاز شد.