هیل گزارش داد، میشل اوباما، همسر باراک اوباما، رئیس جمهور سابق آمریکا در مصاحبه‌ای با شبکه ای بی سی به شوخی و با وجود این که به لحاظ قانونی چنین کاری امکان پذیر نیست، گفت که حتی ساشا (دختر ۱۷ ساله‌اش) را نیز برای کاندیداتوری مد نظر قرار می‌دهد!

او به نحوی که انگار دخترش را خطاب قرار می‌دهد، گفت: "ساشا، تو کمی زمان آزاد داری. من فکر می‌کنم که تو کارت عالی خواهد بود!"

میشل اوباما این صحبتها را بعد از آن مطرح کرد که رابین رابرتس، مجری ای بی سی به این موضوع اشاره کرد که این بانوی اول سابق آمریکا خودش تمایلی برای کاندیداتوری برای ریاست جمهوری ندارد و این که هیلاری کلینتون همچون سال ۲۰۱۶ ممکن است مجددا بخواهد کاندیدا شود.

میشل اوباما در پاسخش به ناخرسندی خود از رئیس جمهور فعلی آمریکا و وضعیت فعلی سیاسی این کشور اشاره کرد.

او همچنین از این که کاندیدای ارجحش برای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ چه کسی خواهد بود، صحبتی نکرد اما گفت: هر کسی که اشتیاق ورود به این رقابت را احساس می‌کند ما به آنها در آنجا احتیاج داریم و من فکر می‌کنم که این پروسه خودش به وجود خواهد آمد.

وی افزود: من فکر می‌کنم که هنوز سروصدای زیادی وجود دارد و برای صحبت کردن در این مورد خیلی زود است و باید دید چه کسانی می‌خواهند آستین بالا زده و وارد رقابت شوند. ما کاندیداهای بزرگ زیادی داریم که به این رقابت می‌آیند و با یکدیگر محترمانه رفتار می‌کنند. این چیزی است که من خیلی به آن توجه خواهم کرد و نمی‌خواهم افرادی از هر یک از حزب‌ها در این پروسه به یکدیگر بی‌احترامی کنند.