ابوالفضل حسن بیگی با اشاره به اعلام حمایت ارتش برای جلوگیری از بروز تهدید و مشکل برای کشتی های تجاری و نفتکش‌های ایرانی، گفت: واشنگتن درصدد به صف رساندن صادرات نفت کشورمان است اما به خوبی می دانند که موانع زیادی بر سر راهشان وجود دارد از این رو با اقداماتی مانند بیان اظهارات ضدایرانی می خواهند کشورهای دنیا را با خودشان همراه کنند.

جهان به نفت ایران نیاز دارد

نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه جهان به نفت ایران نیاز دارد و هیچ کشوری قادر به جایگزینی نفت ایران را ندارد، تصریح کرد: در واقع امروزه اقتصاددانان بزرگ دنیا از عاقبت شوم تحریم های ثانویه آمریکا اظهار هشدار کرده اند زیرا احتمال افزایش نرخ بشکه های نفت خام در آینده ای نزدیک وجود دارد.

هیچ مانع و تهدید برای رفت و آمد نفتکش‌های ایرانی وجود ندارد

وی ضمن تاکید بر اینکه تهدید نظامی علیه نفت کش های ایرانی در آب های دنیا وجود ندارد، ادامه داد: این مهم در حالیست که کاخ سفید به خوبی می داند اگر بخواهد با تهدید نظامی نفتکش های ایرانی را دچار مشکل کند با برخورد پشیمان کننده روبرو می شود.

تهدید نفتکش های ایرانی موجب هراس در رفت و آمد نفتکش های خارجی می شود

این نماینده مردم در مجلس دهم اظهار کرد: همچنین نباید فراموش کرد که روزانه تنگه هرمز شاهد رفت و آمد کشتی های نفتکش مختلفی است که در امنیت هستند لذا ناامنی برای برخی نفتکش ها موجب هراس برای مابقی نیز خواهد شد و این امر برای آمریکایی ها آسیب زا است.

حسن بیکی افزود: ایالات متحده امروزه با مشکلات داخلی مواجه است و نتیجه انتخابات کنگره این کشور سبب شده ترامپ درگیر مناقشات داخلی شود از این رو تهدید به جلوگیری از صادرات نفت ایران شوخی سیاسی است.

استفاده ابزاری واشنگتن از سعودی ها برای کاهش صادرات نفت ایران

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه کاخ سفید تلاش می کند از ابزارهایی مانند عربستان سعودی برای جبران کاهش احتمالی صادرات نفت ایران استفاده کند، خاطرنشان کرد: این مهم در حالیست که این کشور نتوانست سیاست مذکور را اجرایی کند و امروزه شاهد تلاش برای ایجاد همگرایی در کشورهای اپک برای کاهش تولید نفت هستند تا از این طریق به ایران ضربه بزنند.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت، «برایان هوک» مسئول گروه اقدام ایران در وزارت خارجه آمریکا، به صورت علنی از احتمال بالای بروز حادثه برای نفت‌کش‌های ایرانی سخن گفت.