کنسرت گروه موسیقی همایون به سرپرستی و آهنگسازی حسین پرنیا و خوانندگی سروش مظفری، با عنوان کنسرت «همزبانی»، هفته آخر از دومین ماه پاییزی در سالن سوره حوزه هنری به روی صحنه می‌رود.

مدیر هنری این کنسرت در این زمینه گفت: در این کنسرت که حسین پرنیا سرپرستی، آهنگسازی و سنتور نوازی آن را بر عهده دارد و سروش مظفری به آواز خواهد پرداخت، صائب کاکاوند (تار و سه تار)، ساسان بازگیر (عود)، میلاد مرادی (کمانچه و آلتو)، احسان لیوانی (نی)، رامین ملکی (دف) و پژمان پرنیا (تنبک و سازهای کوبه ای)، دیگر اعضا و هنرمندان گروه هستند.

شاهرخ رنجکش در توضیح بیشتر گفت: در این اجرا سعی بر آن است که با مخاطب ارتباطی عاطفی و فلسفی برقرار شود. نبود انگیزه و سر زندگی در این روزها، ما را بر آن داشت تا «همزبانی» را برای نام کنسرت خود گزینش کنیم تا با همزبانی و هم آوایی، ساعتی به دور از روزگاران، در کنار هم باشیم و لحظاتی شاد و فلسفی داشته و همچون گذشته شبی بیاد ماندنی را رقم بزنیم. 

 

مدیر هنری کنسرت «همزبانی» بیان کرد: حریر مهتاب، همزبانی، تنها شو، بی سر و سامان، گل زیبای من و گل پونه ها قطعاتی هستند که برای این اجرا در نظر گرفته شده‌اند. سروش مظفری، کارشناس موسیقی و آواز خوان عضو خانه موسیقی و خانه هنرمندان کشورمان است که همکاری با اساتیدی چون همایون خرم، داوری، مسقطی، صدیف، میلاد کیائی، کامبیز روشن روان، حسن ناهید، کیوان ساکت، ناظم پور و... را در پرونده هنری خود دارد.

رنجکش در پایان خاطرنشان کرد: «هنر موسیقی بسیار مقدس است و هر زمان از موسیقی جدی و فاخر سخن به میان می‌آید، آواز اصیل ایرانی، شعرهای ناب شاعران ایرانی و موسیقی دستگاهی در یادها نقش می بندد. در این کنسرت سعی کردیم بیشتر از شعرهای امیدبخش استفاده کنیم.

کنسرت همزبانیِ گروه همایون، ساعت ۱۹:۳۰ از تاریخ ۲۵ آبان سال جاری، در سالن سوره حوزه هنری برگزار می‌شود.

یک اجرا ویژه بانوان

گروه موسیقی راستان به سرپرستی آزاده امیری و خوانندگی فاطمه ساغری ۴ آذر ماه ساعت ۱۴ در تالار وحدت کنسرت «ویژه بانوان» اجرا می کند.

در این کنسرت قطعات «افتخار آفاق» از عارف، «رنگ سه گاه» از درویش خان، «مکن ای دوست» و «نبود ز رخت قسمت ما غیر نگاه» از شیدا، «از غم عشق تو» از علی اکبر خان شیدا، «سرو بلند» از پرویز مشکاتیان، «رنگ» از موسی معروفی، «چنان مستم» از محمد رضا لطفی، «خزان» و «بیا ساقی» از حسین علیزاده، «رفتم در میخانه» از عارف قزوینی و آهنگ محلی «به قربون خم زلف سیاهت» توسط هنرمندان گروه نواخته می‌شود.

 

مریم ملا نوازنده تنبک، لیلا ظهیرالدینی نوازنده عود، مهزاد خردمند نوازنده کمانچه و صبا رمضان نوازنده دف در این اجرا هنر نمایی می‌کنند.

کنسرت ویژه بانوان گروه راستان ۴ آذر ماه ساعت ۱۴ در تالار وحدت اجرا می‌شود.

«گلبانگ» در تالار وحدت می‌نوازد

گروه موسیقی «گلبانگ» به سرپرستی و آهنگسازی بهناز ذاکری و خوانندگی علیرضا وکیلی منش، ۳ آذرماه ساعت ۲۱:۳۰ در تالار وحدت اجرا می‌کند.

در این اجرا موسیقی دستگاهی ایرانی (در دستگاه همایون و مایه دشتی) توسط هنرمندان گروه نواخته می‌شود.

در این کنسرت بهناز ذاکری سرپرست و آهنگساز و نوازنده سنتور، علیرضا وکیلی منش آواز، آوا پازوکی همخوان، نازیلا لقاء نوازنده تار  و  همخوان، مرتضی صنایعی نوازنده نی  و  همخوان، آزاده لقاء نوازنده کمانچه  و  همخوان، جلال پورسعید نوازنده بم تار، دف  و  همخوان، سعید بهرامی نوازنده عود و  همخوان، کامران یعقوبی نوازنده تنبک و همخوان هنرنمایی می‌کنند.

 

 گروه موسیقی گلبانگ از سال ۱۳۷۱ فعالیت خود را آغاز کرده و تا کنون ضمن اجرای متعدد در داخل و خارج از کشور، با شرکت در جشنواره فجر و گل یاس، چندین لوح و تندیس دریافت کرده است.