محسنی اژه‌ای سخنگوی قوه قضاییه عصر امروز در صدوسی‌وسومین نشست خبری خود در مورد پرونده سلبریتی‌هایی که بابت کمک به زلزله‌زدگان کرمانشاه از مردم پول گرفتند گفت: برای برخی از افراد مورد سوال قرار گرفتن سخت است.

وی ادامه داد: من همان اوایل که این جمع‌آوری کمک مطرح بود گفتم اگر این افراد شفاف‌سازی کنند و محل هزینه را دقیق معرفی کنند ایرادی ندارد اما اگر کسی ادعا کند برای کمک پول جمع می‌کنم و مردم هم به همین عنوان به او پول پرداخت کنند، باید در همان مورد هزینه کند و اگر این کار را نکند شکایت از وی بررسی می‌شود.

سخنگوی قوه قضاییه گفت: افرادی که برای توضیحات هم برای شفاف‌سازی احضار می‌شوند نباید ناراحت شوند. از آخرین وضعیت پرونده‌ها خبر ندارم برخی حساب‌ها مسدود شده بود که رفع انسداد شد.

محسنی اژه‌ای در پاسخ به این سوال که الزام قانونی برای اعطای ۹ ماه مرخصی زایمان وجود دارد که زنان شاغل تحت بیمه تامین اجتماعی مجبور به شکایت در دیوان هستند، چرا قوه اقدامی نمی‌کند گفت: اگر دیوان عدالت حکمی صادر کند دستگاه‌ها موظف به اجرای آن هستند و اگر کسانی هستند که حکم به نفعشان صادر شده و اجرا نشده، باید پیگیری کنند.

وی در پاسخ به سوالی درخصوص پرونده عیسی شریفی معاون شهردار سابق گفت: از سرنوشت این پرونده اطلاعی ندارم و باید بررسی کنم.

سخنگوی قوه قضاییه گفت: باید همه دستگاه‌ها در خصوص اجرای قانون بازنشستگی اقدام کنند و اگر اقدام نکنند، سازمان بازرسی ورود می‌کند.

وی درخصوص کامیون‌داران گفت: افرادی که به دنبال برهم زدن نظم بودند و کامیون‌داران را تهدید می‌کردند، برخی دستگیر شده‌اند یا تحت تعقیب قرار گرفته‌اند یادمان باشد اعتراض کامیون‌داران طبیعی است و باید مورد توجه قرار گیرد.

محسنی اژه‌ای همچنین درباره زمان اعدام سلطان سکه گفت: مراحل اداری و تشریفات اجرای حکم مظلومین در حال طی شدن است و از زمان دقیق اجرای آن اطلاعی ندارم.