حجت الاسلام غلامحسین محسنی اژه ‌ای در صد و سی و سومین نشست خبری خود با خبرنگاران امروز با گرامی داشت فرارسیدن ماه ربیع الاول گفت: در این فاصله زمانی که داشتیم تعداد دیگری از افراد در دادگاه‌های ویژه مفاسد اقتصادی محکوم شدند.

وی با بیان اینکه احکام این افراد غیر از دو نفر قطعی است، گفت:  داریوش ابراهیمیان فرزند علی اکبر که به اتهام فساد فی الارض به اعدام و ضبط کلیه وجوه به مبلغ ۳۵ میلیون تومان محکوم شده است.

 

سخنگوی قوه قضاییه افزود: یونس بهاالدینی فرزند ابراهیم به همین اتهام به عنوان مفسد فی الارض به اعدام مشترکا با نفر اول بوده به ضبط وجوه به مبلغ ۳۵ میلیون تومان محکوم شده است. این افراد حکمشان غیرقطعی است و باید به دیوان عالی برود.

وی ادامه داد: محمد بهالدینی فرزند ابراهیم محکوم به ۱۰ سال حبس و رد مال شده که حکمش قطعی است.

معاون اول قوه قضاییه همچنین گفت: ایمان پهلوانی به ۵ سال حبس تعزیری قطعی و ضبط وجوه محکوم شده. داود کاتبی فرزند ولی‌الله به ۷ سال حبس تعزیری و ضبط وجوه و مرتضی کاتبی نژاد به ۵ سال حبس تعزیری قطعی و ضبط وجوه محکوم شده و  رضا نادری فرزند صفرعلی به  ۵ سال حبس تعزیری و ضبط اموالی که از طریق خلاف تحصیل کرده محکوم شده. حمید میرزایی زرین کلاهی به ۷ سال حبس تعزیری و جزای نقدی به مبلغ ۴۸ میلیارد ریال رد مال. جعفر بهشتی فروتن  به ۶ سال و ۶ ماه حبس و رد مال محکوم شده. علی اصغر کاویانی به ۶ سال و ۳ ماه حبس و جزای نقدی به مبلع ۳۵ میلیارد ریال رد مال که این احکام قطعی است.

وی افزود: همچنین سندباد صفرها به ۶ سال و ۶ ماه حبس و پرداخت ۴۷ میلیارد ریال رد مال و علیرضا سنجری به  ۶ سال حبس و رد مال ۱۶ میلیارد ریالی محکوم شده اند. همچنین  محمد مرادی به ۶ سال و ۳ ماه حبس و پرداخت رد مال و سید محمد کاویانی به ۶ سال و ۳ ماه حبس و رد مال محکوم شده است. محمد غالب علمداری به ۵ سال و ۳ ماه حبس و رد مال و مهدی محبی به ۵ سال و ۳ ماه حبس و جزای نقدی و علی آشتیانی به ۵ سال حبس و رد مال محکوم شده و رضا شرکت افتخار هم  به ۵ سال و یک ماه حبس و رد مال و فرخ اسکندری نژاد به ۵ سال حبس و  رد مال و  مسعود ابراهیمی به ۵ سال حبس و جزای نقدی محکوم شده‌اند.

وی افزود: این پرونده ها مربوط به مفاسد اقتصادی است که ممکن است ارزی و قاچاق باشد است. چند نام اول مربوط به شیراز است و از حمید میرزایی به بعد مربوط به تهران است.