محمود میرلوحی در گفت‌وگو با ایسنا، با تاکید بر ضرورت وحدت و انسجام میان مسئولین کشور،‌ اظهار کرد: اولویت‌ها الان دیگر فقط برای یک بخش نیست که بگوییم دولت در حال حاضر چه اولویت‌هایی را باید رعایت کند.

وی ادامه داد: با توجه به شرایط کنونی و اتفاقاتی که برای کشور طی ماه‌های اخیر رخ داده است، بیش از گذشته میان سه قوه نوعی همگرایی و هماهنگی ایجاد شده است.

این فعال سیاسی گفت: در واقع مشکلاتی که در کشور است می‌طلبد تا در حوزه موضوعاتی مثل امنیت، تمامیت مرزی، مواجهه با رفتارهای ترامپ، عربستان و اسرائیل، مشکلات اقتصاد و تورم همه باهم در یک جبهه عمل کنیم.

وی افزود: باید امروز همه جناح‌ها و همه قوا با هم هماهنگ باشند تا انتظارات ملی را فراهم کنند. باید انتتظارات خاص خود را کنار گذاشته و به معنی واقعی کلمه منافع ملی را در نظر گرفت و به آن پایبند بود، حتی اگر آن موضوع مورد خوشایند خود و گروه و جناح‌مان نباشد.

میرلوحی گفت: اگر این اصل را قبول کنیم، در می‌یابیم که فضای ملتهبی که با تبلیغات دشمنان ایجاد شده را باید به آرامش برسانیم. مدیریت آرامش و روان جامعه اولویت امروز است. بحث مسائل اقتصادی در ادامه این موضوع قرار دارد.

وی ادامه داد: جنگ امروز کشور جنگ اقتصادی است، موضوعاتی مثل ‌FATF ، تحریم‌ها، بی اثر کردن برنامه های ترامپ، شرایط پولی و بانکی امروز از جمله موضوعاتی است که باید با چشم منافع ملی به آن نگاه کرد.

این عضو حزب اتحاد ملت گفت: همان طور که پیش از این  جریانی بود که می‌گفت برجام نه، اما امروز از خروج آمریکا از برجام ناراحت است ، امروز هم می گوید FATF  نه . باید نشست‌هایی بین دو جناح کشور برقرار شود و در مورد این موضوعات اولویت بندی و حساسیت‌زدایی کنیم.

وی تشریح کرد: همان طور که کشور از اردیبهشت پارسال تا دی ‌ماه و از دی ماه تا به امروز تغییرات شدید و تندی با ایجاد فرکانس حوادث دشمن را تجربه کرده است؛ اگر الان دنبال راه حل های مشترک نباشیم این حوادث می تواند به نقطه‌ای برسد که فرصت را از همه ما سلب کند و دیگر فرصتی برای حل مسائل نداشته باشیم.