یک رسانه غربی گزارش داده اطلاعات مربوط به یک روزنامه‌نگار سعودی که شکنجه و کشته شد را توئیتر در اختیار رژیم عربستان سعودی قرار داد. 

«ترکی بن عبدالعزیز الجاسر» ۱۵ مارس به دلیل انتشار مطالبی در یک حساب کاربری توئیتر با نام مستعار «Kashkool» درباره نقض حقوق بشرتوسط حکام سعودی، دستگیر شد. 

وی در زندان شکنجه و کشته شد. دستگیری و قتل وی باعث خشم از نشت اطلاعاتی شده که دستگیری او را در پی داشته است. 

یک منبع که خواسته اشاره‌ای به نامش نشود به وب‌سایت مترو گفت: «آنها این اطلاعات را از دفتر توئیتر در دبی به دست آوردند. اینطور دستگیر شد.»

وی اضافه کرد: «توئیتر به فضایی نامن برای مخالفان یا منتقدان تبدیل شده. هر کسی زیر بار تهدید و فشار به حرف می‌آید. از حساب‌های مخالفان سعودی جاسوسی می‌شود. استفاده ما از توئیتر امن نیست.»

منبع مورد استناد مترو علاوه بر این ادعا کرده «سعود القحطانی»، مشاور سابق دربار عربستان سعودی رهبری یک «حلقه جاسوسی سایبری» را به عهده دارد و با مرتبطانی در دفتر توئیتر در دبی در تماس است. 

برخی از کاربران در روزهای گذشته از هشتگ TwitterKilledTurkiAlJasser# (به معنی توئیتر الجاسر را کشت) برای انتقاد از نقش توئیتر در کشته شدن این روزنامه‌نگار استفاده کرده‌اند. 

القحطانی که حدود یک ماه پیش پس از بالا گرفتن انتقادها از رژیم سعودی به دلیل قتل «جمال خاشقچی»، روزنامه‌نگار منتقد سعودی از سمتش کنار گذاشته شد قبلاً سه روشی که مقام‌های سعودی از آنها برای شناسایی صاحبان حساب‌های کاربری با اسامی مستعار استفاده می‌کنند را شرح داده است. 

او در توئیتی سال ۲۰۱۷ نوشت: «آیا اسامی مستعار می‌تواند از شما در برابر لیست سیاه محافظت کند؟ خیر. ۱- دولت‌ها روش‌هایی برای شناسایی صاحب آن اسم مستعار دارند. ۲- IP را از طرق مختلف می‌توان شناسایی کرد و ۳- رازی که آن را نمی‌گویم.»

منبعی که مترو با او گفت‌وگو کرده گفته که این توئیت قحطانی یک تهدید هدفمند بوده است. 

یک سخنگوی توئیتر ادعا کرده که این شرکت سخت تلاش می‌کند تا حق آزادی کاربرانش را حفظ کند. او همچنین ادعا کرد که توئیتر سابقه محکمی از لحاظ محافظت از اطلاعات کاربران دارد.»