معاونت ارتباطات و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر تهران اعلام کرد: 

فرایند کاندیداتوری اشخاص برای تصدی شهرداری تهران از طریق اعضای محترم شورای شهر تهران بوده است و هیچ یک از کاندیداها خود راسا اقدام به کاندیداتوری نکرده است، طبیعی است درباره انصراف کاندیداها نیز اعضای شورای شهر حامی کاندیداها، پیگیر ادامه حضور یا انصراف کاندیداها خود هستند و محسن هاشمی، رییس شورای اسلامی شهر تهران دخالت در حذف یا افزودن اسامی کاندیداها شهرداری تهران ندارد.

در رابطه با علی اوسط هاشمی نیز ایشان جزو کاندیداهای شهرداری تهران بوده است و نام وی در فهرست ١٣ نفره کاندیداهای شهرداری تا زمان رای‌‌‌‌گیری در برابر اعضا شورا و خبرنگاران وجود داشته و ادعای حذف نام ایشان بی‌‌اساس است. 

آنچه احتمالا منشا این شایعات گردیده است پیامی است که یکی از نزدیکان علی اوسط هاشمی به سیدحسن رسولی مبنی بر انصراف ایشان اعلام کرده بود و پس از طرح این پیام در جلسه هم‌‌‌اندیشی، سیدمحمود میرلوحی با علی اوسط هاشمی تماس حاصل کرده و وی انصراف خود را تکذیب می‌‌‌کند و سیدمحمود میرلوحی نیز تداوم کاندیداتوری ایشان را به هیات رییسه و اعضا شورا اعلام می‌‌‌کنند و نام ایشان به رای گذارده می‌‌‌‌‌‌شود. 

متاسفانه با وجود درخواست‌‌‌های مکرر شورای اسلامی شهر تهران از اصحاب رسانه مبنی بر رعایت اصول حرفه‌‌‌ای و اخلاقی در تولید و انتشار خبر کماکان شاهد برخی شایعه‌‌سازی‌‌ها در فضای رسانه‌‌ای و شبکه‌‌های اجتماعی هستیم.