به گزارش خبرگزاری فرانسه، پلیس دانمارک این سه تن را روز گذشته (چهارشنبه) به اتهام حمایت و ابراز خرسندی از اقدام تروریستی در مراسم روز ارتش در شهر اهواز بازداشت کرده بود. 

اقدام شتاب زده پلیس دانمارک در آزادی این سه تن در حالیست که با توجه به فعالیت گسترده این شبکه تروریستی در دانمارک و ابراز خرسندی سه فرد بازداشت شده از حمله مراسم روز ارتش که به شهات 25 تن منجر شد، انتظار می رفت دستگاه قضایی دانمارک در این زمینه با جدیت بیشتری اقدام کند. 
آزادی سریع این افراد در حالیست که روز گذشته &#۳۹;کرک گارد&#۳۹; سخنگوی پلیس دانمارک گفته بود که طبق قوانین این کشور، بازداشت شدگان به پرداخت جریمه یا حبس بالای دو سال محکوم خواهند شد.
حمله تروریستی در شهر اهواز روز شنبه 31 شهریور 1397 در جریان مراسم رژه نظامی نیروهای مسلح به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس روی داد که در جریان آن 25 نفر از افراد حاضر برای تماشای مراسم از جمله شماری از زنان و کودکان شهید شدند.
وزیر خارجه دانمارک پس از وقوع این حمله با محکوم کردن آن، گفته بود در صورتی که عاملان یا حامیان این حمله ارتباطی با دانمارک داشته باشند، برای آن‌ها تبعاتی خواهد داشت.
به گفته سخنگوی پلیس دانمارک، هر سه فرد بازداشت شده از اعضای گروه الاحوازیه و حامیان حمله مزبور هستند.
ایران این رویداد را که منجر به کشته و زخمی شدن نظامیان و مردم عادی شد، حمله تروریستی معرفی کرد.
شورای امنیت سازمان ملل متحد، وزارت امور خارجه آمریکا، سوریه، پاکستان و رئیسان جمهور روسیه، افغانستان و برخی کشورهای دیگر و نهادها و شخصیت‌های سیاسی نیز ضمن تروریستی دانستن این حمله آن را به ‌شدت محکوم کردند.