این کارشناس ، روز پنجشنبه  افزود: اقدامات دولت دونالد ترامپ بار دیگر نشان داد ، آمریکا به تهدید جدی برای صلح و حاکمیت قانون در جهان تبدیل شده است . 

علی زاده ،در باره معافیت هشت کشور از تحریم های جدید آمریکا گفت : این موضوع نشان می دهد که امریکا مانند قبل قادر به اعمال قدرت بر کشورهای دیگر جهان نیست .
وی اظهار داشت: کشورهای یاد شده به واشنگتن فهماندند که اگر این تحریم ها اعمال شود ، آن را نقض خواهند کرد چرا که منبع دیگری غیر از ایران برای خرید نفت ندارند و متحمل خسارات جدی می شوند و بنا بر این آمریکا ناگزیر شد معافیت شرکای عمده ایران از تحریم ها را بپذیرد . 
علی زاده خاطر نشان کرد: ژاپن، هند، چین و کره از شرکا و وارد کنندگان عمده نفت ایران هستند و توقف واردات این فرآورده خسارت جدی به اقتصاد آنها می تواند در پی داشته باشد . 
وی افزود: آغاز تحریم های جدید آمریکا حتی تاثیری بر قیمت بازار نفت جهانی نداشته و ایران در حال حاضر از فروشندگان فعال نفت است.
این کارشناس سیاسی در مورد دلایل اقدامات خصمانه امریکا علیه ایران ،گفت: ایران جزوه کشورهای معدودی است که هژمونی آمریکا در سطح بین المللی را قبول ندارد و واشنگتن تلاش می کند، مانند دوره های قبلی در جهان قدرت نمایی کند ولی نمی تواند موفق باشد .