مسعود سلطانی‌فردر گفت‌وگو با پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان با تشکر از عنایات ویژه رهبر معظم انقلاب نسبت به موضوعات و نتایج ورزش کشور اظهارداشت: در دیداری حضوری که بعد از بازی‌های آسیایی خدمت معظم له داشتیم قهرمانان مدال‌آور بازی‌های آسیایی جاکارتا از محضر رهبر انقلاب درخواست کردند تمامی دارندگان مدال رویداد‌های المپیکی، جهانی و بازی‌های آسیایی نیز با دستور فرمانده کل قوا از انجام خدمت دوره سربازی معاف شوند.

وزیر ورزش و جوانان افزود: بعد از این دیدار با هماهنگی که با سردار سرلشکر باقری، فرمانده ستاد کل نیرو‌های مسلح داشتم فهرستی از قهرمانان و مدال‌آوران بازی‌های المپیک، جهانی و بازی‌های آسیایی تهیه شده و در اختیار ستاد کل نیرو‌های مسلح قرار گرفت.

سلطانی‌فر گفت: امروز به من اطلاع دادند این درخواست جامعه ورزش و جوانان مورد موافقت فرمانده کل قوا قرار گرفته است و به این ترتیب تمامی مدال‌آوران رقابت‌های المپیکی، جهانی و بازی‌های آسیایی از انجام خدمت سربازی معاف شدند.

وزیر ورزش و جوانان با تشکر مجدد از توجه رهبر انقلاب به جوانان و خدمت‌گزاران مردم در وزارت ورزش و جوانان عنوان کرد: پیام‌های پر مهر و محبت معظم له بعد از افتخارآفرینی جوانان ورزشکار و سربلند ایران همواره موجب دلگرمی قهرمانان بوده است.

وی ادامه داد: حضور موفق تیم ملی فوتبال در جام جهانی و عنایتی که ایشان برای تلاش و کوشش زیاد ملی‌پوشان مقابل اسپانیا به رغم شکست داشتند و سپس پیام مسرت‌بخش ایشان برای موفقیت کاروان ایران در بازی‌های آسیایی همه و همه نشان از علاقه وافر رهبر انقلاب به جوانان کشور و افتخارآفرینی آنها در عرصه‌های بین‌المللی دارد و این مهم بار مسئولیت مسئولان و مدیران ورزش را دو چندان می‌کند.