محسن هاشمی روز سه شنبه در حاشیه نود و هشتمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران در جمع خبرنگاران اظهار امیدواری کرد: پس از انتخاب شهردار تهران وی تا پایان پنجمین دوره شورای شهر بر سر کار بماند.

وی در باره حضور خود به عنوان نامزد شهرداری تهران گفت: اعضای شورا بنده را به عنوان گزینه پیشنهاد کردند و پس از رای گیری این دفعه هشت رای داشتم که در مقایسه با دفعه قبل که پنج رای بود، پیشرفت خوبی است.

هاشمی در ادامه با اشاره به دستور جلسه امروز شورای اسلامی شهر تهران گفت: بودجه غیرنقدی شهرداری تهران امروز بررسی شد.

رئیس شورای شهر تهران افزود: بودجه غیرنقدی شهرداری تهران ۴ هزار میلیارد تومان است که کمتر از ۳۰۰ میلیارد تومان آن عملیاتی شده و بعضا مغایر با اهداف شفافیت در شورا بود.

وی با بیان اینکه کلیات این طرح در جلسات قبل مطرح شده بود، اظهارداشت: امروز جزییات این لایحه بررسی و تصویب شد و در اختیار شهرداری تهران قرار گرفت.

هاشمی اظهار امیدواری کرد که بودجه غیرنقدی شهرداری را محقق کنیم تا در حوزه شهری استفاده شود.

وی در باره نحوه استفاده از بودجه غیرنقدی خاطر نشان کرد: بر اساس این لایحه تهاتر املاک شهرداری، پروژه های مشارکتی، استفاده از ذینفع واحد و ذینفع واحد دوم، چهار شیوه ای است که می توان بودجه غیرنقدی شهرداری را محقق کرد.

اعضای شورای اسلامی شهر تهران در جلسه علنی امروز رسول کشت پور، عباس آخوندی، پیروز حناچی، غلامرضا انصاری و سید کامل تقوی نژاد را به عنوان پنج گزینه نهایی برای تصدی شهرداری تهران انتخاب کردند.