اپل تعهد خود را نسبت به توافقنامه پاریس در مورد تغییرات آب و هوایی از طریق یک مقام ارشد شرکت که به نشست اینترنتی در لیسبون پرتغال دعوت شده بود اعلام کرد. این نماینده گفت شرکت سازنده آیفون می تواند تمامی سیستم های خود راکاملا منطبق با محیط زیست توسعه دهد.

او گفت: "سلامت آب و هوا یک موضوع جهانی است و پاکیزگی هوا متعلق به هیچ حزب و گروه و دسته ای نیست. ما برای آینده کودکانمان نیاز به این  تغییرات داریم و دولت ها نیز باید در این حوزه متحد شوند. ما در اپل متعهد خواهیم بود که از توافقنامه اقلیمی پاریس حمایت کنیم."

این بیانات خانم لیزا جکسون؛ سخنگوی اپل در شرایطی مطرح می شود که رئیس جمهور ایالات متحده؛ دونالد ترامپ در سال ۲۰۱۷، توافقنامه  پاریس را که برای کاهش انتشار کربن طراحی شده بود و از سوی ۲۰۰ کشور امضا شده بود لغو کرد.

دهن کجی تیم کوک به ترامپ / اپل پشتیبانی از توافقنامه اقلیمی پاریس را تمدید کرد

اگر چه جکسون در سخنان خود اشاره ای مستقیم به رفتارهای ترامپ نکرد اما از این فرصت استفاده کرد و گفت که مبارزه با تغییرات آب و هوایی برای کسب و کارهای بزرگ بد نیست.

جکسون گفت: "بین یک سیاره سالم و یک خط پایدار تولید سالم هیچ درگیری خاصی وجود ندارد. این انتخاب غلط است و هر یک از ما باید  به این موضوع معتقد باشد."

جکسون با اشاره به استفاده ۱۰۰ درصدی اپل از انرژی پاک در تمام امکاناتش و البته اشاره به استفاده از تکنیک های آلومینیوم بازیافتی برای ساخت جدیدترین مک بوک خود،  اعلام کرد که تمام توان خود را برای حفاظت از محیط زیست به کار بسته است.