حجت‌الاسلام حمید رسایی شامگاه دوشنبه در همایش استکبارستیزی و نقش جنبش دانشجویی که به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی زنجان برگزار شد، اظهار داشت: بی‌شک پیشرفت‌هایی که امروز نصیب ایران اسلامی در طول ۴۰ سال گذشته شده، در سایه «نه» گفتن به زیاده‌خواهی‌های استکبار بوده است و در نقطه مقابل نیز اگر شاهد پس‌رفت‌هایی در برخی موارد بوده‌ایم، این نقصان‌ها به دلیل امیدواری مسئولان به انجام کارها از سوی دیگران بود.

وی با اشاره به اینکه انقلاب شکوهمند اسلامی در طول چهار دهه گذشته در مسیر درستی حرکت کرده، هر چند در طول این ۴۰ سال در برخی مواقع نیز شاهد بروز اشتباهات و خطاهایی بودیم، ادامه داد: آنچه که امروز باید در اولویت همه برنامه‌ها و اقدامات قرار گیرد، اهتمام به هویت و اهداف اصلی انقلاب است و حال این سئوال مطرح است که اهداف اصلی انقلاب در قالب کدام برنامه‌ها گنجانده شده بود.

نماینده مردم تهران در دوره هشتم و نهم مجلس شورای اسلامی با یادآوری اینکه در طول ۴۰ سال گذشته، جوانان این مرز و بوم علی‌رغم وجود تحریم‌های ظالمانه و ناجوانمردانه، دست به کارهای بزرگی در بخش‌های مختلف زده و امروز ثمره این تلاش‌ها را به عینه در جامعه مشاهده می‌کنیم، تصریح کرد: نمونه بارز این تلاش‌ها را می‌توان در پیشرفت‌های نانویی، سلول‌های بنیادین، حوزه پزشکی و ... که حاصل اعتماد به قشر جوان و نخبه بوده است، دید.

استکبارستیزی، مهم‌ترین وجه تمایز انقلاب اسلامی ایران با سایر انقلاب‌ها است

رسایی با اشاره به اینکه ۱۳ آبان در تقویم انقلاب اسلامی به واقع انقلاب دوم است که با تسخیر لانه جاسوسی آمریکا، موجب تیره و تار شدن روابط ایران و آمریکا شد و امام راحل به درستی از این روز به‌عنوان انقلاب دوم یاد کردند، اظهار کرد: واژه استکبارستیزی، مهم‌ترین وجه تمایز انقلاب اسلامی ایران با سایر انقلاب‌هایی است که در دنیا اتفاق می‌افتد؛ چرا که ایران اسلامی چهار دهه به نظام سلطه «نه» گفته و دست از تلاش برای عزت‌مندی برنداشته است.

نماینده مردم تهران در دوره هشتم و نهم مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هیچ‌گاه مشکلاتی را که در طول ۴۰ سال گذشته وجود داشته است را انکار نمی‌کنیم اما بی‌شک اگر نیمه پر لیوان را نگاه کنیم، خواهیم دید که انقلاب اسلامی ایران در طول این چهار دهه در مسیر صحیح حرکت کرده است، افزود: همین مسیر واحد باعث شده است تا امروز شاهد پیشرفت‌های قابل توجهی با وجود تحریم‌های ناجوانمردانه از سوی استکبار جهانی باشیم.

رسایی با اشاره به اینکه اعتماد کردن به نظام سلطه عاقبت خوشی نداشته و نمی‌توان انتظار داشت که در سایه این اعتماد می‌توان به پیشرفت و ترقی دست یافت، گفت: امروز نماد واقعی شعار «مرگ بر آمریکا» از قول مقام معظم رهبری، خدمت صادقانه به مردم است و این خدمت می‌تواند شاخصه استکبارستیزی یک مسئول در نظام مقدس جمهوری اسلامی باشد، هر چند در طول ۴۰ سال گذشته، افرادی روی کار آمدند که با اعتماد کردن به دشمن، وظیفه خود را به خوبی انجام ندادند.

این فعال سیاسی اصولگرا  معتقد است که مجلس با کت و شلوار اصولگرایی و دولت با عبای اعتدال‌گرایی هر دو نسبت به موضوع استکبارستیزی اما و اگر دارند.

تصویب FATF سیطره به کشور را افزایش می دهد

رسایی تاکید کرد: کنوانسیون‌های مطرح شده در مجلس و دولت، امروزه دارای رویکرد و شاکله استعماری و برخلاف مصالح ملی است و تصویب FATF و CFT، سیطره به کشور را افزایش داده و به مردم فشار خواهد آورد.

وی با یادآوری اینکه ایران در سایه برکاتی که انقلاب اسلامی برای این کشور به ارمغان آورده است، توانسته علاوه بر تامین امنیت خود و دست‌یابی به پیشرفت‌هایی که در سایه تحریم‌ها به دست آمده، امنیت سایر کشورها در منطقه را نیز تامین کند، ادامه داد: با توجه به مهم‌ترین دستاورد انقلاب اسلامی که همان استکبارستیزی است، دشمن همواره در تلاش بوده تا با اجیر کردن عناصر خودفروخته، به نظام مقدس جمهوری اسلامی ضربه بزند.

مواضع ضداستکباری‌ برخی ها طی ۴۰ سال  کم‌کم رنگ باخت

رسایی با تاکید بر اینکه امروز دشمن به انقلابی‌هایی که پشیمان شده‌اند، دل‌خوش کرده است، افزود: این‌ها همان‌هایی هستند که جسم‌شان از دیوار سفارت آمریکا در سال ۵۸ بالا رفت اما قلب های‌شان آن‌ها را در این بالا رفتن همراهی نکرد.

وی بیان داشت: متاسفانه این انقلابی‌های پشیمان وقتی در طول ۴۰ سال گذشته به عینه دیدند که رو در رو شدن با استکبار جهانی هزینه‌های زیادی دارد، مواضع ضداستکباری‌شان کم‌کم رنگ باخت.

نماینده مردم تهران در دوره هشتم و نهم مجلس شورای اسلامی با یادآوری اینکه حضرت ابراهیم (ع) بهترین الگو در دنیا برای استکبارستیزی است و دنیا باید بداند که دشمنی ما با نظام سلطه ابدی است؛ چرا که حق و باطل هیچ‌گاه با هم جمع بسته نمی‌شود، خاطرنشان کرد: رئیس‌جمهور در دیدار با کارشناسان اقتصادی اظهار کرد که ما قادر به دور زدن تحریم‌ها هستیم، حال سئوال ما از آقای روحانی این است که چرا در مورد مسائل هسته‌ای به گونه‌ای عمل شد که دانشمندان هسته‌ای ما دچار سرافکندگی شدند.