پمپئو در مصاحبه با شبکه سی.بی.اس اظهار داشت که دو طرف در خصوص خلع سلاح هسته ای پیونگ یانگ و دومین دیدار احتمالی دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا و «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی گفت وگو خواهند کرد.

وزیر خارجه آمریکا گفت، انتظار دارد که دو طرف در این زمینه به «پیشرفت های واقعی» دست یابند. ترامپ و کیم ماه ژوئن در سنگاپور دیداری تاریخی برگزار کرده و متعهد شدند در جهت خلع سلاح هسته ای شبه جزیره کره گام بردارند.
وزارت خارجه کره شمالی هفته گذشته هشدار داد که اگر آمریکا تحریم ها را لغو نکند، پیونگ یانگ «با جدیت» احیای برنامه تسلیحات هسته ای را مد نظر قرار خواهد داد. این کشور آمریکا را متهم کرده است که هرگز به تعهداتی که در اجلاس سران دو کشور داده، عمل نکرده و برای پیشبرد برنامه خلع سلاح هسته ای شبه جزیره کره زمینه سازی نکرده است.
پمپئو در مصاحبه دیگری با شبکه فاکس نیوز گفت که «در این باره نگرانی ندارد.» وی افزود: ما می دانیم با چه کسی مذاکره می کنیم و از مواضع آنها مطلع هستیم. رئیس جمهوری نیز مواضع خود را به روشنی اعلام کرده است.»
وی همچنین اظهار داشت: تا زمانی که به هدف نهایی خود نرسیم تحریم های اقتصادی برداشته نخواهد شد.
وزیر خارجه آمریکا با اشاره به مذاکراتی که میان پیونگ یانگ و واشنگتن انجام شده است، افزود: بعد از ماه ژوئن موفقیت هایی داشته ایم و به تلاش برای دستیابی به پیشرفت ادامه می دهیم. یقین دارم که این هفته نیز در نیویورک پیشرفت هایی خواهیم داشت.