مجله فارس پلاس؛ رئیس جمهور آمریکا روز جمعه در آستانه بازگشت تحریم‌ها علیه ایران توییتی همراه با تصویر خود منتشر کرد که به سبک فیلم‌های هالیوودی طراحی شده بود. 

در این تصویر، عکس  ترامپ  و متنی که بر روی آن نوشته شده: «تحریم‌ها می‌آیند. ۵ نوامبر» دیده می‌شد.

 

بلافاصله پس از انتشار این پست و تهدید مردم ایران به بازگشت تحریم‌ها، کاربران ایرانی واکنش‌های جالبی به این پوستر نشان دادند. 

«آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند» جزء پرکاربردترین پست‌هایی بود که ذیل این عکس منتشر شد. 

بسیاری از کاربران این تهدیدهای ترامپ را به سخره گرفتند. یکی از کاربران نوشته است: ترامپ اگه وجود داری بیا آق تپه.

«فاطمه» هم اشاره‌ای به این ضرب‌المثل ایرانی کرده: شتر در خواب بیند پنبه دانه!

یا یکی دیگر از کاربران اینستاگرامی اشاره‌ای به باخت پرسپولیس در بازی رفت فینال آسیا کرده و نوشته است: پرسپولیس باخت، یه چند روز تحریم‌ها رو بنداز عقب!

کاربری با نام «دکتر عمران کاظمی» هم خوردن قرص کدوئین را به ترامپ پیشنهاد داده است: برو یه کدوئین بخور فکر کنم تب داری مشتی! 

«الیاس» هم که باید در مدرسه امتحان بدهد آدرس مدرسه خود را برای ترامپ فرستاده و نوشته است: یه بمب بزن جون مادرت اینجا. من فردا امتحان دارم هیچی نخوندم.

«هاتف» هم توییت کرده است: هرگز یک ایرانی رو تهدید نکن!

کاربری با نام«حبیب» هم این عکس را که مربوط به دستگیری تفنگداران دریایی آمریکا توسط نیروهای سپاه می‌باشد را منتشر کرده و از ترامپ پرسیده است: آیا از این موضوع خبر داری؟‌

 

 کاربرانی هم با هشتگ «ما ایستاده‌ایم» به این تهدید واکنش نشان دادند. 

علی علیزاده تحلیل‌گر سابق بی بی سی هم درباره این تهدید ترامپ نوشته است: آمریکایی که ترامپ نمایندگی می‌کند، کودکی است که ماسک گذاشته و با درآوردن صداهای ترسناک ادای لولوخرخره درمی‌آورد.

 

صفحه اینستاگرام منتسب به سردار قاسم سلیمانی هم با انتشار این عکس از مقام معظم رهبری به تهدید ترامپ پاسخ داده است:

 

شهاب اسفندیاری هم توییت کرده است:  توییت تازه ترامپ نشان می‌دهد که آمریکایی‌ها بیش از تحریم‌ها، به تصویرسازی هولناک از تحریم‌ها امید دارند.

«ایشی زاکی» یکی از کاربران توییتری هم این راهکار را داده است: جواب بازگشت تحریم‌های هسته‌ای، دور زدن تحریم ها نیست، بازگشت صنعت هسته ایه.


کاربر دیگر هم اشاره‌ای به اعتماد برخی به آمریکا کرده و نوشته است:‌ از میان ۷۰۰ فرد و شرکت که از دوشنبه مورد تحریم قرار می‌گیرن، ۳۰۰ فرد و شرکت جدید هست که قبل از برجام هم تحریم نبودن. رهبری بارها فرمود، یه قدم عقب بنشینید دشمن جلوتر میاد.

 "جی کی رولینگ" نویسنده مجموعه رمان‌های «هری پاتر» نیز با اشاره به توییت ترامپ با کنایه نوشته است: "کسانی که در تصاویر زندگی می‌کنند، در تصاویر هم می‌میرند."

 

پوتین سوار بر اسب؛ واکنش نشریه روس به توئیت ترامپ بود.  نشریه روسی ریتا این اقدام ترامپ را به تمسخر گرفت و پوستری از پوتین با مضمونی مشابه منتشر کرد. 

 

کیوان حسینی هم اشاره‌ای به تصویرسازی ترامپ از یکی از سریال‌های هالیوودی کرده و گفته است: اعتراض اچ‌بی‌او(تهیه کننده سریال مذکور)، اعتبار کاخ سفید را زیر سوال برده. و برخی آن را دون شان مقامی در حد رئیس‌جمهور آمریکا می‌دانند.

از اینها گذشته، نشانه‌شناسی محتوا بر اساس محتوای سریال، ترامپ را در رده شخصیت منفی قرار می‌دهد!