مهدی تارتار در نشست خبری پایان دیدار مقابل سپیدرود رشت، گفت: به تیم سپیدرود و هوادارانشان تبریک می‌گویم. به چینش داوری اعتراض داشتیم و اصرار به استفاده از داور با تجربه در این جو داشتیم. در صحنه پنالتی هر چقدر بررسی کردیم نفهمیدیم چه اتفاقی افتاد. 

وی افزود: ما وقتی باختیم که داور کم تجربه برای این دیدار انتخاب کردند. در دوصحنه برای ما پنالتی رخ داد. در یک صحنه توپ به دست بازیکن سپیدرود برخورد کرد و در یک صحنه هم روح‌الله سیف‌اللهی را سرنگون کردند که داور به راحتی از آنها گذشت. امیدواریم شرایط فوتبال ایران درست شود اما با این وضعیتی که کار پیش می‌رود بعید است این اتفاق بیفتد.

سرمربی پارس جنوبی در مورد درگیری که بین کادرفنی دو تیم به وجود آمد، تصریح کرد: مهم نیست در جریان بازی تحت فشار اتفاقاتی می‌افتد که چندان اهمیت ندارد.

تارتار در مورد اینکه چرا تعداد پاس‌های تیم پارس جنوبی در این بازی کم بود، گفت:‌مهمترین فاکتور برای فوتبال بازی کردن و انجام پاس زمین مساعد است. زمینی که چمن مصنوعی است باید گرانول کمتری داشته باشد. وقتی زمین این شرایط را دارد انجام بازی سخت است. بارش باران هم به وضعیت زمین اضافه شد تا کار سخت تر شود. سپیدرود نیاز مبرم به سه امتیاز داشت و جانانه جنگید. در نیمه اول ما بهتر بودیم اما در نیمه دوم آنها بهتر بودند. برای پاس دادن نیاز به یک زمین خوب است و در شرایطی که زمین بد باشد نمی‌توان کار خاصی کرد.

وی در مورد شرایط مالی پارس جنوبی، خاطرنشان کرد: ما تیم نفتی هستیم و با قانونی که وجود دارد نمی‌توانیم در لیگ برتر هزینه کنیم. دست مسئولان ما بسته است و اگر با همین شرایط پیش برویم آینده روشن نخواهد بود. صبای قم، نفت تهران و راه آهن را ببینید که بعد از عدم حمایت چه اتفاقی برایشان افتاد. نفت تهران منحل شد. اگر پول نباشد رفته رفته تیم‌ها ضعیف‌تر می‌شوند و در جدول پائین‌تر می‌آیند.