سالی جونز زن داعشی معروف به بیوه سفید که در ژوئن سال ۲۰۱۷ اخباری مبنی بر مرگ وی در رسانه‌ها منتشر شد در کمال تعجب بنا بر اعلام العربیه همچنان زنده است و در شرق سوریه تروریست‌ها را همراهی می کند. بنا بر اعلام شخصی با نام محمد علی ملقب به "ابوتراب الکندی" عضو گروه تروریستی داعش ISIS که در شهر راس العین واقع در شمال شرق سوریه به اسارت نیروهای سوری درآمده "سالی" همچنان زنده است و شانه به شانه داعشی‌ها در عملیات تروریستی حضور دارد و زنان تروریست را آموزش می‌دهد.

اگر بخواهیم به گذشته سالی جونز بازگردیم باید گفت که او بزرگ شده لندن است که در کودکی والدینش از هم جدا شدند، پس از خودکشی پدرش با مصرف بالای مواد مخدر، او ترک تحصیل کرد و به کاتولیک‌ها پیوست، سپس به خوانندگی راک مشغول شد ضمن اینکه به جادوی سیاه نیز بسیار علاقه‌مند بود.

بعد از این ماجراها وارد کار نمایندگی شرکتی بین‌المللی و تجارت مواد آرایشی شد و با فروش عطر درآمد کسب می‌کرد. در سال ۲۰۱۳ هنگامی که ۴۰ ساله بود با مردی بریتانیایی به نام حسین جنید ازدواج کرد و به پیشنهاد همسرش که ۲۵ سال از او بزرگتر بود برای پیوستن به داعش راهی سوریه شد. در سال ۲۰۱۵ همسرش طی یک حمله هوایی به هلاکت رسید و سالی بیوه سفید داعش نام گرفت.

این زن تروریست اما به زادگاه خود بازنگشت، او در سوریه ماند تا به زنان اروپایی برای انجام عملیات، آموزش‌های نظامی بدهد. بد نیست بدانید که سالی پسری به نام حمزه نیز داشت که او نیز در تشکیلات فرزندان خلافت فعالیت می‌کرد و به اعدام اسرا می‌پرداخت.

بیوه داعشی2

 

 منبع: رکنا