عبدالرضا رحمانی‌فضلی در حاشیه جلسه امروز هیات دولت در جمع خبرنگاران اظهارکرد: رئیس جمهور پیش از این چنین دستوری را هم داده بودند، اما در جلسه امروز دستور مجدد در این زمینه دادند. این پل بسیار مهم است و قرار شد وزارت راه به صورت جدی پیگیر این موضوع باشد.

وی ادامه داد: یکی از مشکلات حمل و نقل ما در اربعین مسیر مهران تا نجف است که جاده باریکی دارد و همین مسئله موجب ایجاد ترافیک می‌شود. قرار شد با طرف عراقی مذاکره داشته باشیم و با همکاری آن‌ها برای ساخت این جاده اقدام کنیم.

رحمانی فضلی با اشاره به اینکه ما به دنبال بازگشایی مرز خسروی برای تردد زائران بودیم،‌ تصریح کرد:  به دلیل تغییر دولت عراق آن‌ها نتوانستند امنیت مرز خسروی را تضمین دهند. ما همچنان به دنبال بازگشایی مرز خسروی هستیم و اگر این مرز سال آینده باز شود، تمام مسائل حمل و نقلی ما در اربعین حل می‌شود. طرح جامعی نیز داریم و براساس آن باید هر سال کار کنیم تا مشکلات موجود حل شود. ما می‌توانیم در طول هفت هشت سال آینده تا ۱۰ میلیون زائر برای اربعین اعزام کنیم و باید در این زمینه برنامه‌ریزی داشته باشیم.

وی در ادامه‌ درباره تخریب‌هایی که به بهانه مراسم اربعین علیه دولت انجام می‌شود، بیان‌ کرد: بهترین قضاوت را مردم و زائران دارند و ارزش ندارد که پاسخ این افراد را با لحن و ادبیات آنها بدهم. موضوع اربعین موضوع دولت نیست ،‌ بلکه موضوع نظام است و ۳۱ دستگاه اجرایی در برگزاری مراسم اربعین همکاری دارند. نباید با دیدن یک یا دو اشکال برگزاری این مراسم را زیر سوال برده و تخریب کرد. این ادبیات در شان مردم و زائران اربعین نیست و من در برابر این افراد سکوت می‌کنم.

رحمانی فضلی در پاسخ به این سوال که آیا برای سال آینده لغو روادید برای سفر اربعین انجام می‌شود، گفت‌: این مساله از موضوعات مورد درخواست ما است. رییس جمهور هم وزیر امور خارجه را امروز موظف کردند تا این مساله را پیگیری کنند.

وزیر کشور در مورد پیگیری آزادسازی مرزبانان ربوده شده، اظهار کرد: همه ظرفیت‌ها را به کار گرفته‌ایم. هم ظرفیت‌های قومی و محلی را به کار گرفته‌ایم و وزیر امور خارجه ما هم به پاکستان سفر کرده است. با وزیر کشور پاکستان صحبت کرده‌ایم و قول پیگیری داده‌اند و واقعا هم پیگیر هستند، اما اگر لازم باشد با عوامل بر هم زننده امنیت برخورد کنیم، ناگریز هستیم برخوردهای موثرتر و قوی تر باشیم و حتما این کار را انجام می‌دهیم. ما با اقتدار با آنها برخورد خواهیم کرد.

وی درباره جا به جایی استانداران بر اساس قانون منع به کارگیری بازنشستگان، بیان‌ کرد: ۱۴ استاندار تغییر خواهند کرد و این کار تا پایان مهلت قانونی انجام خواهد شد.

وزیر کشور درباره اقدام آمریکا برای تحریم کشور از روز ۱۳ آبان، گفت‌: ۱۳ آبان برای ما یادآور ظلم و ستم آمریکا است. امسال این مراسم را باشکوهتر برگزار خواهیم کرد و برنامه‌ریزی صورت گرفته است تا ۱۳ آبان در سراسر کشور جدی و با شکوه‌تر برگزار شود. آمریکا هر اقدام و تحریمی که می خواسته قبل از ۱۳ آبان انجام داده است. ما هم در مقابل می‌توانیم با اجماع و وحدت در داخل کشور پاسخ به آنها بدهیم.