مجمع پارلمانی آسیا در بیانیه رسمی گفت: این قطعنامه که نقض قوانین بشردوستانه بین‌المللی در فلسطین و همچنین جنایات جنگی صورت گرفته توسط رژیم صهیونیستی را محکوم می‌کند، در جلسه روز سه شنبه این مجمع تصویب شد.

بیش از ۱۰۰ نماینده مجلس از ۲۶ کشور آسیایی از جمله چین، عربستان سعودی و ایران در این اجلاس شرکت کردند که موضوع پروژه کریدور اقتصادی چند میلیارد دلاری چینپاکستان را روشن‌تر کرد.

این پروژه ۶۴ میلیارد دلاری که بخشی از ابتکار عمل جاه طلبانه اقتصاد خارجی پکن محسوب می‌شود و "راه ابریشم جدید یا یک کمربند – یک جاده" نام دارد قصد دارد شمال غرب چین را از طریق شبکه‌ای از جاده‌ها، خطوط راه آهن و خط لوله‌ به گوادر واقع در جنوب غرب پاکستان وصل کند تا بتواند از طریق آن محموله‌ها، نفت و گاز را منتقل کند.

این پروژه کوتاه‌ترین راه را برای محموله‌های چینی که به بازارهای خاورمیانه، آسیای مرکزی و آفریقا می‌روند فراهم خواهد کرد. بیانیه گوادر پس از نشست دو روزه کمیته دائمی مجمع نمایندگان پارلمانی آسیا در خصوص امور سیاسی منتشر شد که از اعضای این مجمع خواست تا همکاری‌های متقابل‌شان را پیش ببرند.

در این بیانیه آمده است: در حالیکه توجه ما به بازارهای تجاری، اقتصادی و انرژی معطوف است اما به کمک به اصلاح تغییر آب و هوا و حفظ محیط زیست نیز توجه بسزایی داریم.