دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا روز دوشنبه در مصاحبه با شبکه فاکس نیوز گفت: خیلی خوشحال خواهم شد اگر هیلاری کلینتون در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ میلادی در برابر من رقابت کند.

ترامپ در پاسخ به سئوال خبرنگار فاکس نیوز که پرسید، "شخصی که آرزو دارید برای انتخابات ۲۰۲۰ میلادی با او رقابت کنید، چه کسی است؟"، گفت: تاکنون من به همه آنها علاقه دارم.

در حالی که کلینتون در مصاحبه روز جمعه ابراز علاقه کرده بود تا رئیس جمهور آمریکا شود ولی دستیاران و نزدیکان کلینتون روز دوشنبه به "هیل" گفتند که او برنامه‌ای برای شرکت مجدد در رقابت های انتخابات ریاست جمهوری ندارد.

برخی مشاوران کلینتون نیز تاکید کردند که تاکنون هیچ کسی وجود نداشته است تا وی را برای ورود به رقابت های انتخاباتی تشویق کند.

ترامپ پیش از این تمایل و علاقه خود را برای رقابت با جو بایدن معاون سابق باراک اوباما اعلام کرده است. نظرسنجی ها نشان می دهد که بایدن بیشترین بخت را برای انتخاب به عنوان نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ دارد ولی وی چنین احتمالی را رد کرده است.

بایدن در سال های ۱۹۸۸ و ۲۰۰۸ میلادی نیز کمپین های انتخاباتی را به راه انداخت ولی هر بار به سرعت از رقابت کناره گیری کرده است. سایر نامزدهای احتمالی حزب دموکرات آمریکا عبارتند از الیزابت وارن سناتور ایالت ماساچوست، کوری بوکر سناتور ایالت نیوجرسی و کامالا هریس سناتور ایالت کالیفرنیا.