سروش رفیعی درباره ماجراهایی که با باشگاه فولاد داشت گفت: من یک قرارداد یک‌ساله با باشگاه فولاد بسته بودم و علی رغم اینکه قراردادم یک‌ساله بود، بندی در قراردادم وجود داشت که می‌توانستم در نیم فصل جدا شوم. این داستان کمی باز شد و مشخص شد که چه مشکلاتی به وجود آمده بود. حداقل در این زمینه باید مسئولان فولاد به رسم احترام صحبتی کنند تا از زبان ایشان داستان را بشنویم. من آرزو کردم که مسئولان فولاد هر چه که حقیقت هست را بگویند. هواداران فولاد طی پنج سالی که من در آنجا بودم واقعا به من محبت داشتند و من نمی‌خواهم به خاطر این قضیه ذهنیت‌شان خراب شود. می‌خواهم آقای رضایی یا هر کسی که در باشگاه فولاد مسئولیت دارد درباره این موضوع صحبت کند تا شفاف همه چیز مشخص شود. اگر آن قضیه غیر از آن چیزی که من می‌دانم مطرح شود آن موقع من واقعیت را کامل توضیح خواهم داد.

او در پاسخ به این سوال که آیا در زمانی که در فولاد بازی می‌کرد تمام حواسش به این تیم بوده یا به پرسپولیس هم فکر می‌کرده، گفت: متاسفانه فقط در کشور ما این ذهنیت‌ها و فکرها وجود دارد. الان در همه دنیا این اتفاقات رخ می‌دهد و بازیکنی می‌داند که مثلا سال بعد قرار است در کجا بازی کند و کار خودش را انجام می‌دهد. این حرف‌هایی که مطرح می‌شود واقعا خنده دار است. وقتی شما بازیکن حرفه‌ای باشید دوست ندارید در یک بازی دوستانه هم شکست بخورید و از نظر فنی و شخصیتی خودت را کمتر از بقیه ببینی و یا اجازه بدهید کسی بیاید به شما بگوید که از نظر فنی ضعیف شده‌اید. قبلا هم درباره این موضوع صحبت کرده بودم که من کمی دیر به فولاد اضافه شدم و به خاطر اینکه بدنسازی ابتدای فصل بسیار مهم است و من کمی هم آسیب دیده بودم مجبور بودم با فشار کمتری تمرین کنم. همین موضوع باعث شد در ابتدای فصل عملکرد خوبی نداشته باشم اما ما با همین وضعیت در شش هفته ابتدایی هشت امتیاز کسب کردیم و در ادامه روند در پنج، شش بازی آخر دو امتیاز گرفتند. ما در زمان ابتدای فصل نتایج خوبی کسب کردیم و تیم‌های بزرگ هم نتوانسته بودند مثل ما هشت امتیاز بگیرند. من پس از هفته ششم فقط در بازی جام حذفی بازی کردم و یک بازی هم در بازی با سپاهان هم بازی کردم و بعد از بازی با سپاهان هم در تمرین بودم.

او اضافه کرد: بعد از این‌که با سایپا بازی کردم از سرمربی تیم اجازه گرفته بودم تا چند روز بیشتر از بقیه استراحت کنم. به همین خاطر به قطر سفر کردم و چون مرکز پزشکی آنها را می‌شناختم و می‌دانستم که باشگاه‌های بزرگ دنیا از امکانات پزشکی آنجا استفاده می‌کنند به آنجا رفتم تا روی مچ پای مصدومم کار کنم. پزشکان ایرانی به من گفته بودند آسیب پای من یک تا دو ماه زمان نیاز یدارد تا بهبود بیابد اما در قطر گفتند نیازی به اینقدر زمان نیست اما نکته‌ای که واقعا باعث ناراحتی من شد من به مسئولان باشگاه فولاد گفتم و حتی قسم خوردم که شش بازی برایشان انجام دادم که حتی یک ریال هم به من پول ندادند و به آنها گفتم اگر مصدومیت من طوری شد که مجبور شدم بیشتر از تمرینات دور باشم، خودم می‌آیم و قراردادم را فسخ می‌کنم و در حالی‌که یک ریال به من نداده‌اید از این تیم جدا می‌شوم. من کلا شش روز در قطر بودم و روز بعد از بازی با سپاهان در تمرین بودم و به مربی خودمان هم گفتم اگر برای بازی با ماشین سازی مرا نیاز دارید صبح و بعد از ظهر تمرین کنم تا خودم را برسانم که مربی گفت نیازی به این کار نیست. بعد از بازی با ماشین سازی در بازی با پدیده در جام حذفی هم من آماده بودم و حتی قرار بود بازی کنم اما از آنجا مشکلات ما شروع شد و من متوجه شدم باشگاه فولاد نامه فسخ قراداد مرا به فدراسیون فوتبال داده است و من هم از این موضوع اطلاعی نداشتم.

او تصریح کرد:‌ در قرارداد من وجود داشت که اگر شما بدون مجوز از کشور خارج شوید باشگاه فولاد اجازه فسخ قرارداد دارد و به خاطر همین که به قطر رفتم قراردادم را فسخ کردم اما مجوز به این معناست که من فقط نامه از مدیرعامل نگرفته بودم اما شفاهی به آنها گفته بودم که می‌روم و حتی آقای پورموسوی کاملا در جریان بودند. مگر کلاس نقاشی است که من بخواهم بدون مجوز کاری انجام بدهم. قطعا با مسئولان باشگاه صحبت کرده بودم و گفته بودم اگر نتوانم بازی کنم خودم قراردادم را فسخ می‌کنم و هیچ پولی هم نمی‌خواهد به من بدهید.