کانگ کیونگ وا، وزیر امو خارجه کره جنوبی امروز اظهار کرد، دولت این کشور به هدف اعلام پایان جنگ کره تا پایان سال جاری پایبند است.

دولت مون جائه این، رییس جمهور کره جنوبی در ابتدا انتظار داشت که پیش از دیدار کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی از سئول و اعلام پایان جنگ کره، نشستی دیگر میان کیم و دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا برگزار شود اما جان بولتون، مشاور امنیت ملی آمریکا به طور علنی اظهار کرد، رییس جمهور کشورش علاقه دارد در سال ۲۰۱۹ با رهبر کره شمالی دیدار کند.

به گزارش خبرگزاری یونهاپ، کانگ در پاسخ به سوالی درباره احتمال تسهیل روند اعلامیه پایان جنگ و برگزاری نشستی دیگر میان آمریکا و کره شمالی به دنبال دیدار کیم از سئول، پاسخ مثبت داد.

وی افزود: دولت به دنبال دیدار کیم جونگ اون از کره جنوبی تا پایان سال جاری میلادی است.

کیم جونگ اون در دیداری که در ماه سپتامبر با مون جائه این در پیونگ‌یانگ داشت، متعهد شد که "در آینده نزدیک" از سئول دیدار کند.

مون در کنفرانسی خبری که پس از این دیدار برگزار شد، گفت، کیم تا پایان سال جاری میلادی به سئول سفر می‌کند مگر آن که مساله پیش‌بینی‌نشده‌ای رخ دهد.

وزیر امور خارجه کره جنوبی همچنین بر لزوم انعطاف در اعلامیه پایان جنگ کره در زمینه‌هایی نظیر زمان، مکان، امضاکنندگان و سطح مقامات امضاکننده دو کشور تاکید کرد.