مهدی چمران در گفت‌وگو با ایلنا، درباره وزرای پیشنهادی دولت به مجلس گفت: آقای دژپسند که قبلا در سازمان برنامه و بودجه حضور داشت و معاون برنامه و بودجه بود و بنده همیشه او را در تنظیم بودجه‌ها می‌دیدم و فردی بود که روی بحث بودجه‌ها مسلط بود اما قابلیت او در حوزه اقتصاد و دارایی را نمی‌دانم.

وی با اشاره به گزینه پیشنهادی دولت برای وزارت راه و شهرسازی اظهار کرد: می‌دانم آقای اسلامی انسانی بسیار خوب و اهل کار است. اسلامی زمانی که اساندار مازندران بود هم خوب کار کرد. او همچنین معاون وزیر دفاع هم بوده است و توان خوبی برای کار کردن دارند. اگر دولت با آقای اسلامی هماهنگی و همکاری داشته باشد، می‌تواند کار کند. اما ارزیابی دقیقی از فعالیت‌های کاری رحمانی ندارم.

عضو سابق شورای شهر تهران درباره محمد شریعتمداری به عنوان گزینه پیشنهادی دولت برای وزارت کار گفت:‌ فکر می‌کنم برای آقای شریعتمداری از این‌جا به آن‌جا رفتن زیاد درست نباشد و صلاح نباشد که دوباره وزیر بشود. شریعتمداری وزیر بوده و وزارت هم کرده است و آن وزارتخانه کار نیز جای کم‌ دردسری نیست و من زیاد موافق نیستم که ایشان دوباره بخواهد جای دیگری وزیر بشود و این را نمایندگان مجلس باید تشخیص دهند و نمایندگان مردم باید بدانند که به صلاح هست یا نیست.

چمران خاطرنشان کرد: این وزرا گرایش به جریان اصولگرایی ندارند. آقای رحمانی را نمی‌دانم اما گزینه‌های دیگر همگی وزیر و معاون وزیر آقای روحانی بوده‌اند و در طیف اصولگرایی نبوده‌اند.

وی با بیان اینکه این مجلس خود جای بحث دارد، ادامه داد: مجلس  و البته مجلس خوب، به دنبال وزیری است که اهل کار باشد و اهل حرف نباشند. برخی از وزرای دولت حتی اهل حرف هم نیستند که برای مردم توضیح بدهند. مجلس به دنبال وزرایی است که اهل کار باشند چراکه الان کشور در شرایط بحرانی است.

چمران با اشاره به رهنمودی از مقام معظم رهبری گفت: ایشان فرمودند افراد پرتلاش و جهادی باشند تا بتوانند کار کنند.

وی افزود:‌ وزرا نباید مسائل را با بی‌اهمیتی بگذرانند. در این شرایط خاص یک وزیر معمولی نمی‌تواند برای کشور کار کند بلکه باید وزیری باشد که واقعا به صورت جهادی کار کند.