حسینعلی حاجی دلیگانی در نشست علنی امروز (چهارشنبه دوم آبان) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خود گفت: چندی پیش در یک برنامه تلویزیونی معاون سازمان امور استخدامی درخصوص قانون مصوب مجلس مبنی بر اینکه دولت در سال اول قانون برنامه توسعه، سامانه ای را ایجاد کند و حقوق مقامات و مدیران را در آن قرار دهد، مدعی شد که علت تاخیر هفت ماهه در اجرای این قانون، مجلس است.

نماینده مردم شاهین شهر در مجلس شورای اسلامی افزود: مسئول مربوطه مدعی شد به دلیل آنکه مجلس حاضر به بارگذاری اطلاعات مربوط به حقوق نمایندگان نیست، اجرای قانون به تاخیر افتاده است.

وی بیان کرد: بعد از این اظهارات انبوه پیامک ها به نمایندگان ارسال شد و جویای این موضوع شدند؛ حال شما توضیح دهید که مسئول این بی حیثیتی مجلس کیست و درباره این موضوع شفاف سازی کنید.

علی لاریجانی در پاسخ به تذکر این نماینده گفت: این اظهارات دقیق نیست؛ مدت ها پیش در هیات رئیسه گفتیم که حقوق نمایندگان بارگذاری شود. دستور بارگذاری حقوق نمایندگان مجلس در سامانه رسمی صادر شده است.

حاجی دلیگانی در بخش دیگری از سخنان خود با استناد به بند یک اصل ۱۱۰ قانون اساسی اخطار داد و گفت: با توجه به مطرح شدن نامه مقام معظم رهبری درباره الگوی ایرانی اسلامی پیشرفت که برای ۵۰ سال آینده طراحی شده، شما در جلسه ای اعلام کردید که نمایندگان ظرف ۲ سال نقطه نظرات خود را برای این مهم ارائه دهند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی افزود: دو سال آینده بین مجلس فعلی و مجلس آتی قرار می گیرد و عملاً اتفاقی برای این مهم نخواهد افتاد، لذا بهتر است سریع تر انجام شود.

در ادامه نیز لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی توضیح داد: موضوع دو سال را خود مقام معظم رهبری مطرح کردند.