مصطفی کواکبیان نماینده مردم تهران در نشست علنی امروز (چهارشنبه) پارلمان ضمن تبریک پیروزی تیم پرسپولیس، درخواست عدم توقف پخش برنامه تلویزیونی ۹۰ به دلیل درخواست مردم و اعلام بی خبری کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی از حکم فساد فی الارض ۱۰ نفر از فعالان محیط زیست در تذکر شفاهی خود براساس ماده ۱۸ آیین نامه داخلی و اصل ۶۷ قانون اساسی اظهار داشت: هیات رئیسه مجلس قسم خورده است که در رعایت آیین نامه داخلی بی طرفی کامل داشته باشد.

وی با بیان اینکه امروز حداقل ۱۰ بار به آقای یوسف نژاد مراجعه کرده و اعلام کردم که روز گذشته وزیر کشور علیرغم حضور نمایندگان سوال کننده در کمیسیون شوراها حضور پیدا نکرد، گفت: معنی این اقدام اعلام وصول استیضاح در صحن علنی مجلس است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به اینکه اعلام شد که تاکنون نامه استیضاح وزیر کشور از سوی کمیسیون به هیات رئیسه نرسیده است، ادامه داد: چگونه است که برای استیضاح آقای ربیعی شبانه نامه کمیسیون می رسد اما در این مورد با وجود امضای ۱۵ نفر از نمایندگان استیضاح اعلام وصول نمی شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: از هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی درخواست داریم تا پایان جلسه امروز استیضاح وزیر کشور را اعلام وصول کند.

لاریجانی نیز در پاسخ به این تذکر اظهار داشت: این موضوع را پیگیری و با رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی در این خصوص صحبت می کنم.