محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات صبح امروز (چهارشنبه 2  آبان)، در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران درباره خدمات اینترنتی به زائران اربعین، اظهار داشت: بالون اینترنت هم‌اکنون در مدار است. در مهران دو روز در مدار بود اما صاعقه با آن برخورد کرد و دچار مشکل شد ولی بعد از ۲۴ ساعت بالون دیگری مستقر شد و الان هم در مرز مهران و هم شلمچه در حال ارائه خدمات است.
 

وی افزود: آنچه در مهران مستقر است از خدمات نسل چهار استفاده می‌کند و شعاع زیادی را با سرعت 300 مگابیت بر ثانیه پوشش می‌دهد. آنچه در شلمچه است نیز از وای فای استفاده می‌کند و سرعت آن ۵۴ مگابیت بر ثانیه است.

وزیر ارتباطات درباره بازار موبایل خاطرنشان کرد: در بحث تامین موبایل، باید تسهیلات مورد توافق که بنا بود تغییراتی در چارچوب واردات انجام شود، صورت پذیرد.کارگروه ریجستری این موضوع را تصویب کرده اما مصوبه برای اجرا به خاطر تغییراتی که در وزارت صمت در حال رخ دادن است، متوقف شده است.

آذری جهرمی تصریح کرد: تجهیزات توقیفی نیز هنوز مشکل‌شان برطرف نشده و طبیعتا به بازار نیامدند. هر زمان مصوبات اجرا شود این مشکلات نیز برطرف خواهد شد.