برانکو ایوانکوویچ، سرمربی پرسپولیس در اولین تمرین این تیم پس از صعود به فینال لیگ قهرمانان آسیا که امروز (چهارشنبه) برگزار شد، اظهار کرد: قبل از هر چیز دوباره این پیروزی و بازی خوب را به بازیکنانم تبریک می‌گویم که در کنار یک تشویق زیبا از سوی هوادارانمان رخ داد. این جو هیچ وقت اتفاق نیفتاده بود. شاید هنوز خودمان ندانیم که چه کار بزرگی انجام دادیم چون فینال لیگ قهرمانان آسیا قله افتخارات هر تیمی است.

او افزود: طبیعی است که همه ما خیلی خوشحال هستیم که این میزان شادی را هم به خودمان، هم به خانواده‌مان و هم به هواداران و باشگاه و رسانه‌ها تزریق کردیم.

سرمربی پرسپولیس در پاسخ به این سوال که آیا برنامه خاصی برای ادامه راه این تیم در لیگ قهرمانان آسیا و لیگ برتر دارد، توضیح داد: ما الدحیل و السد را از دور رقابت‌ها حذف کردیم. به جرات می‌توانم بگویم که هم الدحیل، هم السد و هم پرسپولیس بهتر از تیم‌های ژاپنی و کره‌ای هستند. ولی بارها گفتم هر تیمی که به نیمه نهایی می‌رسد، آمادگی و لیاقت قهرمانی دارد. ما دلمان می‌خواهد تا آخر بالا برویم. مهم‌ترین مساله این است که بازیکنانمان به حالت عادی برگردند. واقعا هواداران به ما اعتماد دارند و از ما حمایت کردند و هر دو طرف شادی را به هم تزریق کردند.

برانکو درباره این که هواداران پرسپولیس نقش او را در کسب این پیروزی‌ها بیشتر از همه می‌دانند، گفت: من از هوادارانمان تشکر می‌کنم اما مهم‌تر از همه بازیکنان هستند. آن‌ها بیشترین زحمت را برای این نتایج کشیدند و تنها ما به آن‌ها کمک کردیم. آن‌ها بیشتر نیاز به قدردانی دارند. هر عنوانی که کسب شود اول به کاپیتان و ماهینی می‌رسد و بالاتر از فینال لیگ قهرمانان آسیا افتخار دیگری نیست.

او در پاسخ به این سوال که آیا پرسپولیس می‌تواند قهرمان لیگ قهرمانان آسیا می‌شود اظهار کرد: بله، فکر می‌کنم به این هدف می‌رسیم و دلیلش این است که به هوادارانمان خیلی، خیلی اعتماد دارم.

سرمربی پرسپولیس در ادامه گفت: واقعا رسیدن به فینال لیگ قهرمانان آسیا موفقیت عظیمی است و می‌خواهیم قهرمان شویم. من دوباره به بازیکنان بدون توجه به اتفاقاتی که در فینال می‌افتد تبریک می‌گویم. تمام تلاشمان را می‌کنیم که قهرمان شویم و نشان دادیم که قلب، جگر و وحدت لازم برای رسیدن به این هدف را داریم.

برانکو درباره آخرین وضعیت سروش رفیعی که از امروز به تمرین پرسپولیس اضافه شده است، توضیح داد: در برنامه کاری ما است و با ما تمرین خواهد کرد.

او همچنین درباره مطالباتش از باشگاه پرسپولیس بیان کرد: الان این حرف‌ها را رها کنید و به شادی بپردازید. بدهی هست و خواهد بود اما موضوع الان ما این نیست.