اصغر سلیمی، سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به جلسه عصر امروز (سه‌شنبه اول آبان) کمیسیون متبوعش، اظهار داشت: بررسی استیضاح عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور در دستورکار امروز اعضای کمیسیون قرار داشت.

وی افزود: حدود ۳ هفته پیش طرح استیضاح وزیر کشور با ۲۲ امضا و ۱۲ محور در کمیسیون شوراها بررسی شد و وزیر کشور توضیحاتی پیرامون محورهای استیضاح ارائه داده بود که پس از توضیحات وی، ۱۷ نفر از طراحان امضاهای خود را پس گرفته بودند و  استیضاح از دستورکار خارج شده بود.

سخنگوی کمیسیون شوراهای مجلس با بیان اینکه طرح استیضاح جدیدی با ۲۴ امضا و حول محور‌های استیضاح قبلی از وزیر کشور مطرح شده بود، ادامه داد: قرار بود که وزیر در جلسه امروز حاضر شود که آقای رحمانی فضلی در نشست امروز حضور نیافت، زیرا استیضاح حول محور دوازده‌گانه قبلی مطرح شده بود.

سلیمی تصریح کرد: در نهایت قرار شد استیضاح وزی کشور با ۲۴ امضا تقدیم هیئت رئیسه شود تا هیئت رئیسه در این زمینه تصمیم‌گیری کند.

نماینده مردم سمیرم در مجلس اظهار داشت: محمد اسلامی وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی و رضا رحمانی وزیر پیشنهادی «صمت» میهمان اعضای کمیسیون بودند و به ارائه برنامه‌های خود پرداختند.