مصطفی کواکبیان شامگاه دوشنبه در دیدار با مردم اسلامشهر طی سخنانی با اشاره به اظهار نظر اخیر جهانگیری گفت: این اظهار نظر موجب شد، تا یک موج عظیمی مبنی بر این که معاون اول رییس جمهور قصد استعفا دارد، مطرح شود، اما من با اطمینان می گویم، معاون اول رییس جمهور نه استعفا داده و نه استعفا خواهد داد.

وی به معرفی وزیر ۴ وزارتخانه توسط رییس جمهور اشاره کرد و افزود: در حال حاضر تمرکز نمایندگان روی بررسی وزرای معرفی شده است و تا یکشنبه آینده تکلیف این وزرا مشخص خواهد شد، امروز همبستگی ضرورت و نیاز کشور ما است، ما با همین وحدت پیروزی های فراوانی داشتیم، در دادگاه لایحه رفتیم و شکایت خود را مطرح کردیم، دادگاه حکم موقت به نفع ایران داد، البته ممکن است، طول بکشد و یا وتو شود، اما همین امر یک پیروزی حقوقی برای جمهوری اسلامی ایران است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: همین بحث ۲ میلیارد دلاری که ما شکایت کردیم، پیروزی دیگری در دادگاه لایحه بود.

کواکبیان به شکست دیپلماتیک اخیر آمریکا اشاره کرد و گفت: امریکا سعی داشت، فروش نفت ایران را به صفر برساند، اما امشب وزیر خزانه داری آمریکا اعلام کرد، که نتوانست به این امر دست یابد و تنها می توانند فروش نفت ایران را ۲۰ درصد کاهش دهند، این یک اعتراف به شکست است، ترامپ قلدرمآب نامتعادل شکست را چشید، کاهش فروش نفت سبب افزایش قیمت شد.

کلنگ عملیات اجرایی مترو اسلامشهر تا دهه فجر به زمین خواهد خورد

وی در بخش دیگری از سخنان خود به مسائل شهرستان اسلامشهر اشاره کرد و گفت: باید راه اندازی مترو در اسلامشهر با جدیت پیگیری شود، اصل طرح مترو اسلامشهر باید با کمک نمایندگان و فرماندار و شهردار اسلامشهر شاهد اجرای مترو اسلامشهر باشیم، امیدوارم تا دهه فجر کلنگ عملیات اجرایی مترو این شهرستان به زمین زده شود.

کواکبیان از برگزاری جلسه ای در ۲ هفته آینده در فرمانداری اسلامشهر خبر داد و افزود: در فرمانداری همه مسئولین شهرستان اسلامشهر حاضر هستند و معضلات این شهرستان بررسی می شود و طبق دستور استاندار تهران، مصوبات جلسه فرمانداری حکم مصوبات استانداری را دارد و بسیار مهم است.

نماینده مردم تهران، ری، اسلامشهر، پردیس و شمیرانات در مجلس شورای اسلامی با اشاره به برخی مطالبات مردم اسلامشهر گفت: راه اندازی بیمارستان این شهرستان، سامان دهی اتباع بیگانه ساکن اسلامشهر و دیگر مطالبات باید پیگیری شود، ما معتقدیم، که یک روز باید اسلامشهر نماینده مستقلی در مجلس داشته باشد.